ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ ΤΑΟΥΝ - ΤΡΑΝΜΙΡ ΡΟΒΕΡΣ Προγνωστικά

*20η αγωνιστική

*Η Νορθάμπτον έχει τρεις σερί νίκες απέναντι στην Τρανμίρ.

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Νορθάμπτον κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Μπράντφορντ, σκοράροντας γρήγορα δύο γκολ με τους Πινόκ (29’), ΜακΓουίλιαμς (31’), αλλά και ένα τρίτο τον Σέρινγκ στο 59ο λεπτό. Και απλά δέχθηκε ένα τέρμα από πέναλτι του Κουκ στο 92ο λεπτό!

Η Νορθάμπτον κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας την Μπράντφορντ, σε αγώνα που έγινε πριν δύο εβδομάδες, αφού πλέον έχει υποχρεώσεις μόνο για το πρωτάθλημα. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αμφότερες μακριά από το γήπεδό της. Σε αυτό δεν κερδίζει εδώ και τέσσερα παιχνίδια, αλλά με δύο ισοπαλίες έπειτα από δύο σερί ήττες. Αλλά τελευταία φορά που έπαιξε εκεί ήταν Οκτώβριος!

Παραμένει πολύ ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην 3η θέση, τελευταία που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4 συγκεκριμένα, από την τέταρτη που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο. Αλλά ταυτόχρονα είναι στο +8 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν σε αυτά. Και διαθέτει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Μαγκλόιρ, Κόικι και ο επιθετικός Επια, αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Απέρε.

Νορθάμπτον Στατιστικά

*Εχει 3/4 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/12 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 8/12 G/G εντός έδρας

ΤΡΑΝΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μπέρτον, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Καραγιόλ στις καθυστερήσεις, έχοντας προηγηθεί μόλις από το έβδομο λεπτό, με τον Τούρνμπουλ.

Η Τρανμίρ είχε 10 μέρες για να «χωνέψει» τον αποκλεισμό της από το Λιγκ Τρόφι, ο οποίος ήρθε με επίπονο τρόπο, αφού κρατούσε την πρόκριση στα χέρια της, ισοφαρίστηκε από την Μπέρτον, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, στο τελικό 1-1 στις καθυστερήσεις, χάνοντας στη διαδικασία των πέναλτι με 5-4, έπειτα από εφτά εκτελεσμένα από κάθε ομάδα! Αυτή ήταν η πέμπτη της ισοπαλία στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, με τρεις στους τέσσερις πιο πρόσφατους που δεν έχει νίκη μακριά από την έδρα της.

Στο πρωτάθλημα υποχώρησε στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, μένοντας λίγο πίσω, στο -5 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Απόντες λόγω τραυματισμών είναι οι αμυντικοί Ρόμπινσον, Τομ Ντέιβις και οι επιθετικοί Μουμπόνγκο, Τζόλεϊ, Γκλάτζελ, οι οποίοι λείπουν εδώ και καιρό, χτύπησε πιο πρόσφατα και θα απουσιάσει και ο μέσος ΜακΑλίαρ και τιμωρημένοι είναι οι αμυντικοί Τούρνμπουλ, Σιμέου.