*6η  αγωνιστική

*Από τα 11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 10 έχουν λήξει N/G, συμπεριλαμβανομένων έξι στο γήπεδο που παίζουν και σήμερα.

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νορθάμπτον έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Κρου, ισοφαρίζοντας στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Χόσκινς, ενώ είχε βρεθεί να χάνει 2-0 από δύο γκολ του Μπέικερ – Ρίτσαρντσον (36’, 41’), έχοντας μειώσει σχετικά γρήγορα με τον Χόσκινς στο 43’, πριν φτάσουμε στη φάση της ισοφάρισης.

H Νορθάμπτον πάλεψε πολύ και ανταμείφθηκε με ένα γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ώστε να αποφύγει την ήττα και να φέρει 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Κρου. Δεν κατάφερε επομένως να πετύχει μία τρίτη συνεχόμενη νίκη, αλλά παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα, έχοντας 2/2 νίκες στο γήπεδό της σε αυτόν τον θεσμό.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 4η θέση του αυτή τη στιγμή, στο -2 από την κορυφή και στο +2 από την όγδοη θέση που δεν εξασφαλίζει συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας ξεκινήσει αρκετά καλά τη σεζόν.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Οντιμάγιο, ΜακΓκόουαν, Σέρινγκ, ενώ και ο μέσος Σόουερμπι έχε κάποιες ενοχλήσεις με τη συμμετοχή του αμφίβολη.

Νορθάμπτον Στατιστικά

*Εχει 6/6 G/G στη σεζόν

*Εχει 5/6 over 2,5 στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σάλφορντ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τόμας – Ασάντε στο 10’, ισοφαρίζοντας σε κρίσιμο χρονικό σημείο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Χερστ. Και πήρε το προβάδισμα με τον ίδιο παίκτη στο 63’, αντέχοντας ως το τέλος, γλιτώνοντας και σε μία φάση από το δοκάρι της!

Η Ντονκάστερ κατάφερε να κερδίσει, με ανατροπή μάλιστα, με 2-1 εντός έδρας την Σάλφορντ, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο γήπεδό της, με ίδιο σκορ! Και είναι επίσης αήττητη στο πρωτάθλημα, έχοντας ακριβώς ίδια βαθμολογική συγκομιδή με τη σημερινή της αντίπαλο, ισοβαθμώντας στον βαθμολογικό πίνακα, αλλά με χειρότερη διαφορά τερμάτων!

Πάντως μακριά από την έδρα της δεν έχει καταφέρει να κερδίσει ακόμη, με 2/2 ισοπαλίες στους αγώνες της ως τώρα, ενώ έχει χάσει στο Λιγκ Καπ, αλλά στο γήπεδό της.

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες Μολινό (ΜΕ), Κλόουζ (ΜΕ), Τέιλορ (ME), Μπάρλοου (ΜΕ), αν και οι δύο πρώτοι πλησιάζουν στην επιστροφή, χτύπησε και ο αμυντικός Ολόγου που θα μείνει καιρό εκτός.