*Στην κανονική διάρκεια: Άαρχους – Νόρντζελαντ 1-3, Νόρντζελαντ – Άαρχους 0-0

*Στο κύπελλο: Νόρντζελαντ – Άαρχους 2-3, Άαρχους – Νόρντζελαντ 1-0

Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα της ημέρας!

ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σίλκεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Σιέλντερουπ στο 46ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Νόρντζελαντ, σε ένα σερί όπου και μετράει πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιοχάνες Θόρουπ φιλοξενήθηκε από τη Σίλκεμποργκ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Τα βρήκε αρκετά σκούρα στην αναμέτρηση αυτή και δυσκολεύτηκε αρκετά για να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της. Βρήκε όμως δίχτυα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και κράτησε το προβάδισμα μέχρι τέλους.

Τρίτη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνες που προηγήθηκαν κόντρα σε Μίντιλαντ (2-3 εκτός) και Κοπεγχάγη (2-1 εντός), ούσα για την ώρα στο -3 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, με παιχνίδι λιγότερο. Αήττητη σε έξι εντός με ρεκόρ 4-2-0.

Νόρντζελαντ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΑΡΧΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Μπρόντμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (5′, 55′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες με τους Κνούντσεν (8′) και Μόρτενσεν (90’+2).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Άαρχους. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ούβε Ρέσλερ υποδέχθηκε τη Μπρόντμπι, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Κοίταξε στα μάτια την αντίπαλο της και έβαλε δύσκολα. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, ωστόσο βρήκε τον τρόπο και ισοφάρισε ισάριθμες, “κλέβοντας” εν τέλει το βαθμό στις καθυστερήσεις.

Βρίσκεται έτσι στην προτελευταία θέση των πλέι οφ, πάνω μόνο από τη Σίλκεμποργκ, έχοντας αρκετή διαφορά από την πρώτη τριάδα, που οδηγεί στην Ευρώπη. Παλεύει όμως σε κάθε παιχνίδι, παρότι έχει περισσότερο το μυαλό της στον τελικό του κυπέλλου (09/05). Έμεινε αλώβητη στις επτά τελευταίες εξόδους της (3-4-0). Τη δεύτερη αγωνιστική της τιμωρίας του εκτίει ο Άνκερ.