5η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο κύπελλο: Λαντσκρόνα – Νόρμπι 1-3

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα δέκα λεπτά αργότερα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Νόρμπι, μετά και από εκείνη κόντρα στην Έρεμπρο (0-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μακ Λιντ φιλοξενήθηκε από τη Σκέβντε, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Μετά από ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω με την πλάτη στον τοίχο. Στο δεύτερο μέρος, προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο οι όποιες προσπάθειες της απέβησαν άκαρπες. Παραμένει έτσι στους έξι βαθμούς μετά από τα τέσσερα πρώτα παιχνίδια της. Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα στην 18αδα που ανακοίνωσε ο κόουτς Λιντ.

Νόρμπι Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Έργκριτε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων στο ημίχρονο με τους Έγκνελ (2′, 38′) και Πέρσον (45’+), για να δεχθεί δις τη μείωση στην πορεία (73′, πεν. 79′).

Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν, η Λαντσκρόνα κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μπίλι Μάγκνουσον υποδέχθηκε την Έργκριτε, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-2. Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, πήρε σαφές προβάδισμα τριών τερμάτων στο παιχνίδι. Στην πορεία κατέβασε ταχύτητα, δεχόμενη απλά δις τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτοί ήταν και οι πρώτοι της βαθμοί, καθώς είχαν προηγηθεί οι ήττες από Έστερ (1-3 εντός), Σκέβντε (2-0 εκτός) και Εσκιλστούνα (2-0 εκτός). Δεν ακολούθησε την υπόλοιπη αποστολή ο Σβάντε Χίλντεμαν, καθώς είναι τραυματίας.