14η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Βαστέρας, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Βέντε στο 40ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Νόρμπι, μετά και την ήττα 2-1 στην έδρα της Τρέλεμποργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Βαστέρας, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές, με την ίδια να βρίσκει δίχτυα λίγο πριν την ανάπαυλα και να επικρατεί στις λεπτομέρειες. Παραμένει ωστόσο χαμηλά στην κατάταξη, ούσα στο +6 όμως από την επικίνδυνη ζώνη και την αποψινή της αντίπαλο. Αποδίδει καλύτερα μπροστά στο κοινό της, όπου και έχει από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες. Απέκτησε ως δανεικούς τους Βίκτορ Κάρλσον (μέσος) και Γιαχέμ Μπούρκι (επιθετικός) από τη Βάρμπεργκς.

Νόρμπι Στατιστικά

*2-3 Goals τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Μπουκ μόλις στο δεύτερο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Γιόνσεπινγκ κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι τη νίκη, μετά από πέντε παιχνίδια, έχοντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Έστερσουντ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Μπήκε αρκετά δυναμικά και πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ, ενώ στην πορεία είχε τον έλεγχο και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Πήρε έτσι βαθμολογική ανάσα στη μάχη που δίνει για να βγει από την επικίνδυνη ζώνη, φτάνοντας τους έντεκα βαθμούς. Ηττήθηκε στις τέσσερις από τις έξι εξόδους της, έχοντας ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία.