* 6-3-3 στα 12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Νόργουιτς.

Νόργουιτς – Πρέστον στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα μέσα Σεπτεμβρίου γεύτηκαν κάτι που αγνοούσαν από τον Φεβρουάριο. Τη νίκη. Έπρεπε να πέσουν πάντως πάνω στην άσφαιρη και ακίνδυνη επιθετικά για να μπορέσουν να χαρούν μια νίκη. Αν και ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, η νίκη ήρθε όταν η κούραση άρχισε να προκαλεί αμυντικά λάθη στην αντίπαλό της. Εκμεταλλεύτηκε ένα από αυτά στο 80ο λεπτό και έφυγε με το τρίποντο.

Ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα και όχι τόσο από την εμφάνιση ο προπονητής της Φάρκε, καθώς σίγουρα γνωρίζει ότι στη συνέχεια το επίπεδο των αντιπάλων που θα συναντήσει θα είναι ανώτερο. Αν και σίγουρα η νίκη θα λειτουργήσει καταλυτικά στην ψυχολογία της ομάδας του. Εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Μπίραμ και Χάνλεϊ όπως και ο μέσος Μάρτιν. Αντίθετα επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Μπουεντία.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 0-1 εκτός έδρας τη Χάντερσφιλντ με γκολ στο 80’.

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ Στατιστικά

* Μία ισοπαλία στα 14 τελευταία παιχνίδια της (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

* No Goal οι 9 από τις 11 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΠΡΕΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν κατάφερε να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες στην πρεμιέρα απέναντι στην Σουόνσι, και δεν κατάφερε επίσης να αξιοποιήσει κάποια από αυτές. Φυσιολογικά ηττήθηκε με 1-0. Αντίθετα κατάφερε να περάσει με διπλό με ανατροπή την Ντέρμπι (1-2 στις καθυστερήσεις) και έτσι να συνεχίσει στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ. Αν και έπαιζε με πολλές αλλαγές κατάφερε να παίξει καλά και να πάρει μια δίκαιη πρόκριση, έστω και αν αυτή σφραγίστηκε με ένα αυστηρό πέναλτι.

Η εμφάνιση απέναντι στην Ντέρμπι δείχνει ότι σιγά σιγά βρίσκει τον ρυθμό της και μπορεί και φάσεις να παράξει και γκολ να πετύχει. Μένει απλώς να το κάνουν και σε επίπεδο Τσάμπιονσιπ. Δεν θα αγωνιστούν ο αμυντικός Ερλ και ο επιθετικός Μόουλτ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 1-2 εκτός έδρας την Ντέρμπι για το Λιγκ Καπ με γκολ στο 79’ και στο 90’ με πέναλτι. Είχε βρεθεί να χάνει στο 51’, ενώ από το 55’ έπαιζε με παίκτη περισσότερο.