10η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κόβεντρι, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πούκι στο 14’ και το 2-0 ο Σάρτζεντ στο 45+1’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ντόουελ στο 81’.

Πέμπτη σερί νίκη για τη Νόργουιτς στο πρωτάθλημα, κάνοντας μια εξαιρετική εντός έδρας εμφάνιση κόντρα στην Κόβεντρι. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Η επανάληψη έμοιαζε να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και όντως έτσι εξελίχθηκε, αφού έριξε το ρυθμό του αγώνα, ενώ κατάφερε παρ’ όλα αυτά να βρει ακόμη ένα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο αμυντικό της κομμάτι ήταν πολύ σταθερή, αν και δεν χρειάστηκε να επέμβει ιδιαίτερα, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν τρομερά άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Συνέχεια στον καλό ρυθμό που έχει βρει θέλει να δώσει, παίρνοντας ακόμα μία νίκη και μένοντας κοντά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, δημιουργεί ευκαιρίες και πιέζει περισσότερο το τελευταίο διάστημα, ενώ βρίσκει δίχτυα και με μεγαλύτερη συνέπεια. Βελτίωσε αισθητά την εικόνα της αμυντικά, είναι πλέον πολύ πιο σταθερή και κάνει λιγότερα λάθη σε σχέση με τις πρώτες αγωνιστικές της σεζόν. Φυσικά σήμερα δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο, καθώς η αντίπαλός της είναι σε εξίσου καλό φεγγάρι και μπορεί να της δημιουργήσει πολλά προβλήματα αν δεν καταφέρει να την περιορίσει μεσοεπιθετικά. Παραμένει μεγάλη η λίστα των απόντων, με τους Γιαννούλη, ΜακΚόλουμ, Χάιντεν, Γκιμπς, Ρόου και Σόρενσεν να αναμένεται να μείνουν εκτός λόγω τραυματισμών.

Νόργουιτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κόνγουεϊ στο 42’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γουέλς στο 55’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ντόλαν στο 71’ και το 1-3 πέτυχε ο Γουέλς με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 73’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπρέρετον Ντίαζ στο 90+3’.

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Μπρίστολ Σίτι που βρίσκεται σε τρομερή φόρμα. Καταιγιστική στο πρώτο μέρος, είχε τον πρώτο λόγο στις ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν τα ινία του ματς, πίεσαν περισσότερο προκειμένου να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, όμως αυτό έδωσε την ευκαιρία στη Μπρίστολ Σίτι να βρει κενούς χώρους, τους οποίους φυσικά και δεν άφησε ανεκμετάλλευτους, «κλειδώνοντας» τη νίκη, παρ’ όλο που στη συνέχεια δέχθηκε εξίσου γκολ.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει ιδανικά, όμως σήμερα αναμένεται να έχει ίσως την πιο δύσκολη αναμέτρηση τής φετινής σεζόν ως τώρα. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, έχει ρυθμό επιθετικά, σκοράρει με συνέπεια και με τεράστια ευκολία, ενώ δεν επηρεάζεται καθόλου από το γεγονός ότι έχει πολλά αμυντικά κενά, τα οποία πολλές φορές μετατρέπονται σε γκολ από τις αντίπαλες ομάδες. Τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες είναι μέχρι στιγμής το ρεκόρ της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις για τη φετινή χρονιά, έχοντας σκοράρει σε όλες, μετρώντας συνολικά 15 τέρματα, ενώ παράλληλα δέχθηκε εξίσου γκολ σε αυτές, μετρώντας 10 παθητικό. Μοναδικός απόντας παραμένει ο τραυματίας Κάλας, ενώ αμφίβολος είναι ο Μπέναρους.