5η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το Σάρτζεντ στο 6’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σινάνι στο 16’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Λις στο 48’, όμως κατάφεραν να μειώσουν με τον Τζόουνς στο 81’.

Την πρώτη της νίκη στη φετινή σεζόν πανηγύρισε κόντρα στη Χάντερσφιλντ. Ακόμα ένα ματς στο οποίο ήταν καλύτερη, με μόνη διαφορά ότι ήταν παράλληλα και αποτελεσματική. Πίεσε από νωρίς και πήρε το προβάδισμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, ενώ στις αρχές του δευτέρου επωφελήθηκαν από την κόκκινη που πήραν οι φιλοξενούμενοι. Χωρίς να δεχθεί ιδιαίτερη πίεση, στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχθηκε γκολ, δείχνοντας για άλλη μια φορά την αδυναμία που έχει αμυντικά.

Να χτίσει πάνω σε αυτή τη νίκη ένα θετικό σερί αποτελεσμάτων θέλει ιδανικά και έχει την ευκαιρία να το πετύχει έχοντας ξανά το πλεονέκτημα έδρας. Είναι δημιουργική και πιέζει ψηλά, κάτι που πολλές φορές της δημιουργεί κενά στην άμυνά της, με αποτέλεσμα να γίνονται εκμεταλλεύσιμα από τις αντίπαλες ομάδες. Δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της, μετρώντας 5 γκολ παθητικό, ενώ παράλληλα εκείνη έχει βρει δίχτυα 4 φορές. Φυσικά οι απουσίες της είναι πληγή, καθώς στους ήδη εκτός Γιαννούλη, ΜακΚόλλουμ, Χάιντεν, Μπάιραμ και Σόρενσεν, προστίθεται και ως αμφίβολος ο Πούκι.

Νόργουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΙΛΓΟΥΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σουόνσι με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μάνινγκ στο 1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ομπαφέμι στο 13’. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις με δύο αυτογκόλ των Καμπάνιο στο 90+3’ και Γουντ στο 90+5’.

Τυχερή ισοπαλία κατάφερε να πάρει κόντρα στη Σουόνσι. «Άφαντη» σχεδόν σε όλο το ματς, έμεινε από την αρχή πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε να απειλήσει σε καμία περίπτωση την αντίπαλη εστία προκειμένου να ξαναμπεί στη μάχη για βαθμούς. Στην επανάληψη προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έριξαν το ρυθμό μένοντας στο προβάδισμα που είχαν αποκτήσει και στις καθυστερήσεις του ματς δύο λάθη της άμυνας έφεραν ισάριθμα αυτογκόλ, τα οποία της έδωσαν έναν αναπάντεχο βαθμό.

Με ανεβασμένη ψυχολογία σίγουρα μετά το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής. Φυσικά δεν θα πρέπει να νιώσει επανάπαυση που με μια κακή εμφάνιση κατάφερε να αποσπάσει βαθμό, αφού βρίσκει απέναντί της έναν πολύ πιο δύσκολο αντίπαλο. Παρά το καλό της ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, η πορεία της μέχρι στιγμής δεν είναι ανάλογη, αφού είναι φανερά τα πολλά προβλήματα που έχει στο αμυντικό της κομμάτι. Δέχεται με ευκολία γκολ, κάτι που συνέβαινε και τη περασμένη χρονιά και όπως φαίνεται δεν έχει καταφέρει να το αλλάξει. Στο απουσιολόγιό της παραμένουν οι Μπένετ, Φλέμινγκ και Μπράντσο που ταλαιπωρούνται ακόμα από τραυματισμό.