➡️ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Φλόρα Ταλίν.

Μπορεί να μην κέρδισε σε τρίτο διαδοχικό παιχνίδι (0-2-1) η Κάλιου, στην επιστροφή της από τη διακοπή, αλλά η εμφάνιση στο ντέρμπι ήταν ενθαρρυντική, δεδομένου ότι ο τίτλος έχει ουσιαστικά χαθεί.

Απείλησε πρώτη στο ματς η Κάλιου, η οποία είχε τις πιο επικίνδυνες στιγμές στο ματς (1.92 – 1.28 xGoals). Μοιραίος ο στράικερ Ντέιβιντ, ξόδεψε κι άλλη καθαρή ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο άνηκε στους γηπεδούχους.

Δεν άλλαξε το σκηνικό στο ξεκίνημα της επανάληψης, η Κάλιου ήταν που απειλούσε συστηματικά, με τον Ντέιβιντ να αποτυγχάνει ξανά (εξ επαφής). Η Φλόρα ανέβασε στροφές στο τελευταίο ημίωρο, πίεσε εδαφικά, αλλά δεν δημιούργησε τη μεγάλη φάση.

ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία εντός για το πρωτάθλημα

ΤΑΛΙΝΑ ΚΑΛΕΒ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (2-5) από την Πάιντε. Ο Μόολ (4’) άνοιξε το σκορ για την Πάιντε, με Τόμπεργκ (23’) και Μιχαΐλοφ (34’) γύρισε προσωρινά το ματς η Ταλίνα, αλλά η Πάιντε έκανε ανατροπή στην ανατροπή με Λουτς (40’, 90+5’), Ογιάμα (71’), Πιχτ (90+2’).

Όπως πήγε στη διακοπή, έτσι επέστρεψε η Ταλίνα, γνώρισε νέα συντριβή και συμπλήρωσε 4 ματς δίχως νίκη (0-3-1), στα οποία δέχθηκε 14 γκολ!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς, προηγήθηκαν μέσα από ωραία συνεργασία και είχαν δύο καλές ευκαιρίες πριν η Ταλίνα ισοφαρίσει σε μετάβαση. Εκμεταλλεύτηκε το σάστισμα των αντιπάλων για να γυρίσει το ματς, αλλά η διαχείριση του 2-1 ήταν προβληματική.

Ποιοτικό το τελείωμα της Πάιντε για το 2-2 πριν την ανάπαυλα, ξόδεψε αρκετές ευκαιρίες πριν γυρίσει η ίδια το ματς με κάθετο παιχνίδι και το σκορ ξέφυγε στο ρίσκο που πήρε η Ταλίνα στο φινάλε.