*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Τομπένσε-Νοβοριζοντίνο 1-2

*Η Τομπένσε έχει 2/2 νίκες στο παρελθόν σε αυτή την έδρα.

ΝΟΒΟΡΙΖΟΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Νοβοριζοντίνο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σαμπάιο Κορέα, ισοφαρίζοντας με τον Ντόουγκλας Μπάτζιο στις καθυστερήσεις, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Νέτο Παραϊμπα στο 48ο λεπτό.

Η Νοβοριζοντίνο κατάφερε να αποφύγει την ήττα με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, παίρνοντας τον πρώτο της βαθμό έπειτα από πέντε σερί ήττες μακριά από το γήπεδό της.

Στο γήπεδό της έχει τρεις συνεχόμενες νίκες, έξι στα εφτά πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει εκεί.

Είναι εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων ανόδου, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από αυτήν, εκεί που μπορεί να βρεθεί αν κερδίσει τον σημερινό αγώνα.

Στον πάγκο της θα βρίσκεται ο βοηθός του Εντουάρντο Μπαπτίστα, ο Άντερτσον Μπατατάις, λόγω τιμωρίας του πρώτου προπονητή για αποβολή του.

Νοβοριζοντίνο Στατιστικά

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*9/15 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΤΟΜΠΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Τομπένσε έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ζουβεντούδε, με κάθε μία ομάδα να σκοράρει λίγο πριν λήξει το ημίχρονο. Προηγήθηκε με τον Φερναντάο στο 44’, πριν δεχτεί την ισοφάριση από τον Ματέους Βάργκας στο 89ο λεπτό.

Η Τομπένσε αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Ζουβεντούδε, στο πρώτο παιχνίδι στο ανακαινισμένο της γήπεδο. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.

Μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί ήττες, έξι στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού και πλέον απομακρύνεται όλο και περισσότερο από μία θέση παραμονής, ούσα στο -7 αυτή τη στιγμή από αυτήν.