*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπαϊα – Νοβοριζοντίνο 0-1

ΝΟΒΟΡΙΖΟΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοβοριζοντίνο έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Τομπένσε, δεχόμενη το πρώτο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Μαρκόντες. Στη συνέχεια προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά όχι μόνο δεν τα κατάφερε, δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Ζιν Λούκας στο 85ο λεπτό.

Η Νοβοριζοντίνο ηττήθηκε 2-0 εκτός έδρας από την Τομπένσε, δεύτερη συνεχόμενη ήττα μακριά από το γήπεδό της, με το ίδιο σκορ πάντως. Με αυτό κέρδισε και το πιο πρόσφατο παιχνίδι της, έχοντας δύο νίκες στα τέσσερα τελευταία που έπαιξε στην έδρα της και παραμένει αήττητη..

Με αυτά και με τα άλλα, έχει καταφέρει να βρίσκεται σε απόσταση βολής – «αναπνοής», μόλις στο +1, από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στην 16η και τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειπαν λόγω τραυματισμών οι Μπρούνο Σίλβα (ME), Τζιοβάνι (ΤΕ) που μάλλον θα λείψουν και σήμερα.

Νοβοριζοντίνο Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 9/16 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαϊα έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Σαπεκοένσε, παρόλο που άνοιξε το σκορ με τον Λουίζ Ενρίκε στο 42ο λεπτό. Δέχθηκε την ισοφάριση από τον Τόμας στο 48’, ενώ δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Γουίλιαμ Ποπ στο 78’, ενώ λίγο αργότερα, στο 87’, έμεινε με παίκτη λιγότερο, με αποτέλεσμα να δεχθεί και τρίτο γκολ από τον Μαϊλτον στο 90’.

Η Μπαϊα ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Σαπεκοένσε, παρόλο που ήταν η ομάδα που σκόραρε πρώτη. Και αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει πέντε ήττες στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν έχει νίκη.

Παραμένει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά έχει μειωθεί στο ελάχιστο η απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +4 από την πέμπτη θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο.

Και για να μην χαθεί η άνοδος, η διοίκηση προχώρησε στην απόλυση του Εντερσον Μορέιρα, προσλαμβάνοντας στη θέση του τον Εντουάρντο Μπαρόκα που θα κάνει απόψε ντεμπούτο στον πάγκο της.

Εκτός του τραυματία επιθετικού Κάιο Βιντάλ ο οποίος αποκτήθηκε πρόσφατα, αλλά δεν έχει αγωνιστεί καθώς είναι τραυματίας, εδώ και λίγο καιρό λείπουν λόγω τραυματισμών και θα απουσιάσουν και σήμερα ο γκολκίπερ Ντανίλο Φερνάντες, ο αμυντικός Λουίζ Οτάβιο, ο επιθετικός Ιτάλο και ο αριστερός μπακ Ματέους Μπαϊα. Επιστρέφει από τιμωρία ο  επιθετικός Ούγκο Ρονταγιέδα, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο Εβερτον.