*22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Λοντρίνα – Νοβοριζοντίνο 1-1

ΝΟΒΟΡΙΖΟΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοβοριζοντίνο έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Βίλα Νόβα, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις με ένα υπέροχο γκολ του Μπρούνο Σίλβα. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Νέτο Πεσόα στο 43’, γλίτωσε ένα δεύτερο γκολ σε μία μεγάλη ευκαιρία της αντιπάλου της, πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 81’ και το εκμεταλλεύτηκε.

Η Νοβοριζοντίνο γλίτωσε το «κάζο» στο τελευταίο κυριολεκτικά λεπτό, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Βίλα Νόβα. Αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν κερδίζει, αλλά ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από τρεις συνεχόμενες νίκες.

Γι’ αυτό τον λόγο βαθμολογικά πάντα «βολοδέρνει» εκεί κοντά στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, μία στο πρώτο του μισό, μία στο δεύτερο, ούσα αυτή τη στιγμή στην 11η θέση. Και παραμένει πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +7 συγκεκριμένα, απ’ ότι είναι στις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο, ούσα στο -10 από αυτές, κάτι που μπορεί να αλλάξει αν κερδίσει απόψε!

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειπαν λόγω τραυματισμών οι Μπρούνο Σίλβα (ME), Μπρούνο Κόστα (ΕΠ), Τζιοβάνι (ΤΕ) που θα λείψουν και σήμερα

Νοβοριζοντίνο Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G και 2-3 γκολ

*Εχει 6/11 over 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Κρισιούμα, σε έναν αγώνα που δέχθηκε ένα «αστείο» αυτογκόλ από Βιλάρ στο 26’, σε επιστροφή του προς τον τερματοφύλακα, ο οποίος έκανε λάθος εκτίμηση! Αλλά ισοφάρισε σχετικά σύντομα, με τον Ντενίλσον στο 42’, χωρίς να καταφέρει να πάρει τη νίκη.

Η Λοντρίνα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Κρισιούμα, με το γκολ που δέχθηκε, τουλάχιστον να μπορούσε να αποφευχθεί! Δεν κατάφερε να πετύχει τρίτη σερί νίκη, αλλά παρέμεινε αήττητη για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι, έχοντας κερδίσει το πιο πρόσφατο που έπαιξε μακριά από την έδρα της.

Παραμένει έτσι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ανεβαίνοντας στην 7η θέση του συγκεκριμένα και πλέον απέχει αρκετά πιο κοντά στην πρώτη τετράδα που οδηγεί στην άνοδο, ούσα στο -7 από αυτήν, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία είναι στο +10.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο τερματοφύλακας Βίκτορ Σόουζα, ο μέσος Πέντρο Κάτσο και ο δεξιός μπακ Σάμουελ Σάντος, χτύπησε και ο μέσος Μοσορό. Επιστρέφει από τιμωρία ο κεντρικός αμυντικός Αουγκούστο.