*9η αγωνιστική

*Αήττητη εντός έδρας η Νιούπορτ από την Μπράντφορντ, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες σε τέσσερις αγώνες.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Μπάροου, αν και προηγήθηκε με τον ΜακΛάφλιν στο 40’, έχοντας χάσει πέναλτι νωρίτερα. Αλλά στο 43’ έμεινε με παίκτη λιγότερο, κάτι που πλήρωσε με ισοφάριση από πέναλτι του Κάμπελ στο 69’.

Η Νιούπορτ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Μπάροου, φέρνοντας τρίτη ισοπαλία στους πέντε τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Αλλά και ειδικά στο γήπεδό της δεν έχει χάσει εδώ και έξι αγώνες, με τρεις σερί ισοπαλίες έπειτα από τρεις συνεχόμενες νίκες.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς να βρίσκεται πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.

Νιούπορτ Στατιστικά

*8/10 over 2,5 στη σεζόν, 4/6 εντός έδρας.

*5/6 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Χάρογκεϊτ, ισοφαρίζοντας με τον Γουόκερ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Ντέιλι στο 78ο λεπτό.

Η Μπράντφορντ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις σε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Χάρογκεϊτ, αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο. Γι’ αυτό και υπήρξαν αποδοκιμασίες στο τέλος του αγώνα από τους οπαδούς της.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία της, έκτη σε 10 αγώνες που έχει παίξει συνολικά στη σεζόν.

Συνεχίζει να έχει ένα πρόβλημα στο σκοράρισμα, αφού διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας. Γι΄αυτό και βρίσκεται σχετικά πίσω στο βαθμολογικό πίνακα, παρόλο που έχει ως στόχο την άνοδο.