*11η αγωνιστική

*Η Νιούπορτ είναι αήττητη εντός έδρας από την Καρλάιλ, με πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Εβανς στο 90ο λεπτό και ενώ είχε δεχθεί δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Στίβενσον (69’), Φαμπιένα (79’).

Η Νιούπορτ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το Λιγκ Τρόφι, με αυτήν να είναι η τέταρτη συνεχόμενη της ήττα, έπειτα από τέσσερις σερί νίκες που είχε πετύχει στους προηγούμενους αγώνες της! Και στο γήπεδό της έχει τρεις συνεχόμενες ήττες, πέντε σε εφτά παιχνίδια φέτος για όλους τους θεσμούς.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 19η θέση του, στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που να μπορεί να θεωρείται σχετική απόσταση ασφαλείας από αυτήν.

Πλέον η πίεση για τον τεχνικό της, Τζέιμς Ρόουμπερι, ανεβαίνει, αν και οι παίκτες της ομάδας αναγνωρίζουν τις ευθύνες τους και ζήτησαν να πέσουν επάνω τους για τα αρνητικά αποτελέσματα και όχι στον προπονητή τους.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Ζανζάλα που θα απουσιάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα, ενώ δύσκολα θα παίξει και κάποιος από τους Γουίλντινγκ (ΜΕ), Ντόλαν (ΜΕ), Φαρκούχαρσον (ΑΜ) που έχουν επίσης κάποιες ενοχλήσεις, με τη συμμετοχή τους αμφίβολη.

Νιούπορτ Στατιστικά

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 4/7 G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΡΛΑΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Φλίτγουντ, ισοφαρίζοντας με τον Ιντέχε στις καθυστερήσεις το γκολ που είχε δεχθεί από τον Γκάρνερ στο 46’.

Η Καρλάιλ όχι απλά απέφυγε την ήττα με γκολ στα «χασομέρια» στο Λιγκ Τρόφι, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας με την Φλίτγουντ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, κατάφερε να «τσιμπήσει» και έναν έξτρα βαθμό, κερδίζοντας 4-2 στη διαδικασία των πέναλτι. Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία σε τέσσερις αγώνες που δεν χάνει, ενώ ακόμη δεν έχει κερδίσει μακριά από την έδρα της, με δύο ισοπαλίες και δύο ήττες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του, αλλά από πλευράς βαθμών βρίσκεται σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και όλα αυτά έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο απ’ όλες τις ομάδες, πλην της Γκρίμσμπι.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντίκενσον (ΜΕ), Σο – Σίλβα (ΕΠ), Σίνιορ (ΑΜ), Ντίξον (ΜΕ), χτύπησε και ο μέσος Ντέβιτ που θα λείψει επίσης, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Μπάρκλεϊ (ΑΜ), Εντμονσον (ΕΠ), Ομάρι (ΕΠ), Ντένις (ΕΠ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις, με την ενδεχόμενη απουσία του τελευταίου πολύ κρίσιμη, αφού είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας.