*Αγώνας εξ αναβολής

*Νωρίτερα στη σεζόν: Μπρισμπέιν Ρόαρ-Νιουκάστλ Τζετς 3-2

*Τέσσερα σερί over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους και για το κύπελλο, τον Αύγουστο, σε αυτό το γήπεδο, με τη Μπρισμπέιν να κερδίζει 2-3 στην παράταση, μετά το 2-2 της κανονικής περιόδου. Αλλά έπαιξαν και πριν μία εβδομάδα σε ουδέτερη έδρα, στο Σίδνεϊ, εκεί που η Μπρισμπέιν Ρόαρ κέρδισε 3-2 στην κανονική διάρκεια του αγώνα.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΤΖΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: H Νιουκάστλ Τζετς έχασε με 4-0 εκτός έδρας από το Σίδνεϊ, αν και το σκορ την αδικεί λίγο. Μάλιστα σκόραρε πρώτη, αλλά ακυρώθηκε το τέρμα ως οφσάιντ. Δέχθηκε γκολ από τον Γουντ (40’), με τα άλλα τρία να έχουν μπει μέσα σε 13 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Λόλεϊ (66’), Μπέργκες (76’, 79’).

Η Νιουκάστλ Τζετς ηττήθηκε 4-0 εκτός έδρας από το Σίδνεϊ, δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο ίδιο γήπεδο, μετά από εκείνη από την σημερινή της αντίπαλο στο “τουρνουά” του Σίδνεϊ.

Στα έξι τελευταία παιχνίδια της κέρδισε μόνο ένα, το πιο πρόσφατο που έπαιξε στο γήπεδό της, ενώ δεν έχει χάσει στα δύο τελευταία που έδωσε σε αυτό.

Αξίζει να σημειωθεί πώς από την αρχή της σεζόν έχει παίξει έξι μόλις αγώνες στην έδρα της, με τους τέσσερις εξ αυτών να λήγουν με το ίδιο σκορ, σε 90λεπτο, με 2-2!

Διατηρείται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας λίγο πίσω από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου, στο -5 για την ακρίβεια, και στο -4 από την σημερινή της αντίπαλο.

Νιουκάστλ Τζετς Στατιστικά

*4/6 over 3,5 εντός έδρας

*4/6 G/G εντός έδρας

ΜΠΡΙΣΜΠΕΪΝ ΡΟΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρισμπέιν Ρόαρ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Μακάρθουρ, με τον Νταβίλα να την βάζει πίσω στο σκορ στο 16’. Και δέχθηκε δύο γκολ ακόμη στο δεύτερο ημίχρονο από τους Μπόρτζες Ροντρίγκες (53’), Ντριου (59’), πριν μειώσει με τον Μαρκόφσκι στο 62ο λεπτό.

Η Μπρισμπέιν Ρόαρ έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Μακάρθουρ, γνωρίζοντας πέμπτη ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια, διάστημα στο οποίο κέρδισε μόνο τη σημερινή της αντίπαλο, σε ουδέτερο “έδαφος”!

Μετά λοιπόν από ένα αρκετά καλό ξεκίνημα που είχε κάνει στη σεζόν, πριν αναγκαστεί να αλλάξει προπονητή, έχει υποχωρήσει αισθητά στον βαθμολογικό πίνακα.

Πλέον βρίσκεται στην 8η θέση του, έστω και αν παραμένει σε απόσταση βολής από την έκτη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου, ούσα στο -1 από αυτήν!

Στο ντεμπούτο του με την ομάδα την περασμένη αγωνιστική, αποβλήθηκε ο μέσος Γέλασιτς που είναι τιμωρημένος για απόψε.