*13η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Γουέστερν Σίδνεϊ – Νιουκάστλ Τζετς 2-0

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΤΖΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Νιουκάστλ Τζετς έφεραν 1-1 εκτός έδρας με την Γουέστερν Γιουνάιτεντ, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες, πριν βρεθεί να χάνει από τέρμα του Γουέιλς στο 13ο λεπτό. Αλλά ισοφάρισε γρήγορα, με τον Στάινς στο 17ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη, με την ίδια να γλιτώνει και από το δοκάρι της, παρόλο που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 75’.

Οι Νιουκάστλ Τζετς έφεραν 1-1 εκτός έδρας με την Γουέστερν Γιουνάιτεντ, πρώτη τους φετινή ισοπαλία, αποφεύγοντας μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, αν και έχουν τρεις σερί ήττες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχουν παίξει στο γήπεδό τους.

Παραμένουν εκτός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -4 για την ακρίβεια, από αυτήν. Και έχουν ακόμη τη χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος, μαζί με την Μπρισμπέιν Ρόαρ.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμού οι μέσοι Ο’ Νιλ, Τζόρνταν, αλλά έγινε καλά και επιστρέφει ο αμυντικός Νάτα.

Νιουκάστλ Τζετς Στατιστικά

*Εχουν τέσσερα συνεχόμενα under 2,5

*Εχουν 9/13 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, τρεις σερί

info_box type=”tick”]Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.[/info_box]

ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ ΣΙΔΝΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Γουέστερν Σίδνεϊ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Μέλμπουρν Σίτι, αν και προηγήθηκε με τον Μπορέλο στο 18ο λεπτό, δεχόμενη την ισοφάριση στο 58’ από τον Φαν Ντερ Βένε, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις.

Η Γουέστερν Σίδνεϊ δεν κατάφερε να κερδίσει, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας από την πρωτοπόρο Μέλμπουρν Σίτι, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας. Και στους έξι τελευταίους αγώνες της έχει κερδίσει μόνο την Μακάρθουρ εντός, αλλά μακριά από την έδρα της, ενώ ξεκίνησε με 2/2 νίκες, δεν έχει νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, με δύο ήττες.

Υποχώρησε ξανά στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας στο -8 από την κορυφή, στο -3 από την δεύτερη θέση, ενώ βρέθηκε και σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από την έβδομη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Κλέουρ, απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Μπόνετιγκ, Σίμονς και ο μέσος Γιούνις.