ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΙΣ - ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΑΡΑΝΤΙ Προγνωστικά

* 23η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΝΙΟΥΕΛΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ουνιόν Σάντα Φε. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Γκαρσία στο 15ο λεπτό.

Επιστροφή στις νίκες για τη Νιούελς την Παρασκευή, έστω και με αρκετή δόση τύχης, διατηρήθηκε εντός θέσεων για το επόμενο Σουνταμερικάνα, ενώ συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητικό καθεστώς.

Εκρηκτική η εκκίνηση στο ματς της Σάντα Φε, με χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι κυριότερες για την Ουνιόν. Προηγήθηκε από στατική φάση η Νιούελς και στην συνέχεια έπαιξε κυνικά. Αρκετά τυχερή στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές μεγάλες ευκαιρίες τουλάχιστον να ισοφαρίσουν.

Μειώθηκαν τα ονόματα των τραυματιών στο απουσιολόγιό της, συμπλήρωσε κάρτες ο αριστερός μπακ Λουσιάνο. Το πρόγραμμα ως το φινάλε της σεζόν μοιάζει βατό για να εξασφαλίσει ένα διεθνές εισιτήριο.

ΝΙΟΥΕΛΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΑΡΑΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Ιντεπεντιέντε. Το παιχνίδι κρίθηκε με το γκολ του Βαγιέχο από το 3ο λεπτό.

Μοιάζει να ξεμένει από δυνάμεις στην τελική ευθεία της σεζόν η Άρσεναλ, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ξεμπλέξει με τα σενάρια υποβιβασμού. Πόνεσε η ήττα του Σαββάτου από την “ρόχο”, η δεύτερη σερί σε θεωρητικά βατό παιχνίδι και πάει να δημιουργηθεί αγχώδης κατάσταση με back to back ταξίδια μέσα στην εβδομάδα.

Χτυπήθηκε πολύ νωρίς σε κόντρα της Ιντεπεντιέντε από δικό της κόρνερ και στην συνέχεια το ματς ήταν ένας αδιάκοπος επιθετικός μονόλογος της Άρσεναλ. Με πολύ μεγάλα ποσοστά κατοχής, κατασκήνωσε στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, αλλά δεν είχε την ποιότητα στις τελικές επιλογές. Κινδύνεψε όμως και με δεύτερο γκολ σε μερικές κόντρες των φιλοξενούμενων.

Άσχημη η πρόσφατη εκτός έδρας εικόνα της, έχασε και στα τέσσερα τελευταία ταξίδια της, δίχως να καταφέρει να σκοράρει.