*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΙΟΥ ΙΓΚΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ντι Σι Γιουνάιτεντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπεντέκε στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπου στο 63’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπακ στο 88’.

Πολύ καλή εμφάνιση για τη Νιού Ίγκλαντ που πήρε ένα μεγάλο τρίποντο. Καλύτερη και στο πρώτο ημίχρονο, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη πίεσε περισσότερο και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, εκμεταλλευόμενη σήμερα την έδρα της. Δύσκολο ματς το σημερινό, καθώς αντιμετωπίζει μια αρκετά δυνατή αντίπαλο και θα πρέπει να δείξει για ακόμα μία φορά τη μαχητικότητα, αλλά και την αποτελεσματικότητά της μεσοεπιθετικά.

Νιού Ίγκλαντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον του Χιούστον με σκορ 1-0, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπασί από την άσπρη βούλα στο 55’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της η Νιού Γιορκ Σίτι, καθώς δεν ήταν καθόλου δημιουργική, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει σε καμία περίπτωση την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δέχθηκε πίεση και υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Μια καλύτερη εμφάνιση θέλει να κάνει σήμερα, όντας φιλοξενούμενη για δεύτερο σερί παιχνίδι. Βρίσκει μπροστά της μια ακόμα πιο δυνατή ομάδα και θα πρέπει να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων ώστε να έχει ελπίδες για θετικό πέρασμα από την έδρα της. Μεσοεπιθετικά συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, όμως στο αμυντικό της κομμάτι έχει αρκετά θέματα να λύσει ακόμα.