*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΙΟΥ ΙΓΚΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νιου Γιορκ Σίτι με σκορ 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Τζιλ στο 70’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάγκνο στο 80’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Νιου Ίγκλαντ. Είχε ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στην επανάληψη, όμως λίγα λεπτά αργότερα η πίεση που άσκησαν οι φιλοξενούμενοι ήταν έντονη, με αποτέλεσμα να υποκύψει.

Δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι για κείνη και θέλει αυτή τη φορά να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Έχει αποδείξει πως είναι μαχητική και τρομερά επικίνδυνη στο επιθετικό της κομμάτι τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, αλλά αυτό που σίγουρα της λείπει είναι η σταθερότητα στα μετόπισθεν.

Νιου Ίγκλαντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΝΤΡΕΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον των Βανκούβερ Ουάιτκαπς, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Καμάτσο στο 23, με τους γηπεδούχους να κάνουν το 1-0 με τον Γουάιτ στο 38’ και το 2-0 με τον Μπέχερ στο 43’. Το 3-0 πέτυχε ο Γκρέσελ στο 45’ και το 4-0 ο Αχμέντ στο 48’. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Μπέχερ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 59’.

Βαριά ήττα για το Μόντρεαλ που δεν έπεισε σε καμία περίπτωση. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς έμεινε από νωρίς με παίκτη λιγότερο, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να πάρουν ασφαλές προβάδισμα στο σκορ στο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη δεν μείωσαν το ρυθμό τους, βρίσκοντας ξανά δίχτυα.

Μια εντελώς διαφορετική εικόνα θέλει να βγάλει σήμερα, αφήνοντας πίσω την ήττα αυτή και επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Δεν είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, έχει πάρα πολλά προβλήματα στο αμυντικό του κομμάτι, τα οποία είναι φανερά και από τα αποτελέσματά του. Μεσοεπιθετικά δεν βρίσκει συχνά λύσεις και αυτό τη δυσκολεύει ακόμα περισσότερο στην προσπάθεια που κάνει για να αποσπάσει τα επιθυμητά αποτελέσματα.