NIOY ΙΝΓΚΛΑΝΤ

Ήθελε να πάρει οπωσδήποτε αποτέλεσμα η Νιου Ίνγκλαντ την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με το Ορλάντο, έτσι ώστε να δώσει τέλος στο σερί των ηττών. Ερχόταν από τρεις διαδοχικές ήττες με υψηλό παθητικό τερμάτων, χρειαζόταν τη νίκη και πλησίασε στην κατάκτηση της, ωστόσο στο φινάλε προδόθηκε απ’ την άμυνα της για ακόμη μια φορά. Προηγήθηκε 0-2 στο 18’, ισοφαρίστηκε στο 71’, πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 76’, αλλά δεν άντεξε και δέχτηκε τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις. Πέμπτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει (0-2-3), ούσα πλέον στην έκτη θέση της ανατολικής περιφέρειας, με 29 βαθμούς. Εντός έδρας είναι καλύτερη, εκεί παίρνει τις περισσότερες νίκες της. Τραυματίες είναι οι Κρις Τιέρνεϊ (ΑΜ 6/1) και Φέμι Χόλινγκερ-Γιάνσεν (ΕΠ 1/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με το Ορλάντο.

Στατιστικό: Έρχεται από 3/4 Over 2.5 (δες το στην Sportingbet).

Το Νιου Ίνγκλαντ – Φιλαδέλφεια παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΪΑ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Φιλαδέλφεια, μετά και τη νίκη που πήρε επί του Χιούστον (1-3 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Τζιμ Κάρτιν έπαιξε εκτός έδρας με το Πόρτλαντ, κόντρα στο οποίο γνώρισε μια βαριά ήττα με 3-0, για το πρωτάθλημα, δεχόμενη και τα τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Αποτέλεσμα που την διατηρεί στην έβδομη θέση της δυτικής περιφέρειας με 27 βαθμούς. Το βράδυ της Τετάρτης ήταν αυτή που έπρεπε κόντρα στο Σικάγο για το Κύπελλο, έκανε πολύ καλή εμφάνιση και επιβλήθηκε 3-0, κατακτώντας την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει το Χιούστον στις 26 Σεπτεμβρίου. Εκτός είναι ο τραυματίας Ιλσίνιο (ΜΕ 17/4).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-0 κόντρα στο Σικάγο για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Έρχεται από 7/8 Over 2.5.