* 3/5  στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν over 2.5 .

* goal/goal  τα 4/5 τελευταία παιχνίδια των δυο ομάδων.

*Α΄ Γύρος: Ορλάντο – Νιου Γιόρκ Σίτι 2-1.

ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στους Νιού Γιορκ Ρεντ Μπούλς, με τα τέρματα των Κάλενς και Ροντρίγκεζ στο 1ο λεπτό και στο 23΄ αντίστοιχα έκρινε την μοίρα του παιχνιδιού από το 1ο κιόλας μέρος.

Η νίκη κόντρα στους Ταύρους εντός έδρας με 2-0 στο ντέρμπι έδωσε στην ομάδα του Κούσινγκ τόσο αγωνιστική όσο και ψυχολογική ώθηση ενόψει της συνέχειας μια νίκη λοιπόν που ουσιαστικά της έδωσε το εισιτήριο για τα play-off αφού την έφερε στην 4η θέση με 49 βαθμούς. Σταμάτησε και ένα σερί 3 αγώνων χωρίς νίκη αφού μετρούσε 2 ήττες και 1 ισοπαλία. Στα της αναμέτρησης τώρα ήταν καλύτερη και δίκαια πήρε την νίκη κόντρα στους Ταύρους αφού η καλή ήμερα για αυτούς φάνηκε από νωρίς με το γκολ να έρχεται στο 1ο λεπτό μόλις από τον Κάλενς και τον Ροντρίγκεζ στο 23ο λεπτό ουσιαστικά να κλειδώνει την νίκη από το πρώτο μέρος κιόλας, στην επανάληψη με την σωστή διαχείριση δεν δυσκολεύτηκε να διατηρήσει το προβάδισμα της και να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη, σχετικά με το παιχνίδι κόντρα στο Ορλάντο επιστρέφουν και είναι διαθέσιμοι οι Μοράλες και Χέμπερ.

Νιου Γιορκ Σιτι Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία με no/goal.

*4/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΡΛΑΝΤΟ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 4-0 απέναντι στο Τορόντο, το σκορ θα ανοίξει μόλις στο 9ο λεπτό για τους γηπεδούχους ο Τόρες, για να διπλασιάσει τα τέρματα του Ορλάντο ο Κάρα στο 22΄, σκορ ημιχρόνου 2-0, στην επανάληψη με αυτογκόλ του Μαγκνάουκτον στο 47΄ θα γίνει το 3-0 για τους γηπεδούχους, και τον Ακιντέλε να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του Ορλάντο στο 84ο λεπτό για το τελικό 4-0.

Επιτέλους νίκη για την ομάδα του Παρέχα αφού πριν την εμφατική νίκη με 4-0 εντός έδρας απέναντι στο Τορόντο μετρούσε δυο σερί ήττες που την οδηγούσαν προς την έξοδο από τα play-off, αλλά με αυτήν την νίκη πλέον βρίσκεται στην 6η θέση με 45 βαθμούς και στο +3 από την Κολόμπους με παιχνίδι λιγότερο, σχετικά με το παιχνίδι τώρα οι βάσεις της νίκης μπήκαν από νωρίς με το 2-0 από το ημίχρονο που προηγούταν, κάνοντας ουσιαστικά το 2ο μέρος μια τυπική διαδικασία και με 2 γκολ ακόμα να φτάνει σε αυτό το ευρύ 4-0 πανηγυρίζοντας μια άκρως σημαντική και ουσιαστική νίκη, σχετικά με το παιχνίδι κόντρα στην Νιου Γιορκ δεν είναι διαθέσιμος ο Βραζιλιάνος σταρ Πάτο ενώ κρίθηκαν ανέτοιμοι οι Αραούχο και Γιάνσον.