*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Από 5/6 μεταξύ τους Over 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Περισσότερες φάσεις για το Σολτ Λέικ, άξιζε τη νίκη.

Κατώτερη των περιστάσεων στο εκτός έδρας ματς με το Σολτ Λέικ την περασμένη εβδομάδα, το γεγονός ότι δεν ηττήθηκε οφείλεται αποκλειστικά στην αστοχία του αντιπάλου. Είχε δεύτερο ρόλο απ’ την αρχή ως το φινάλε, δεν κατάφερε να κρατήσει μπάλα όσο θα ήθελε και μοιραία βρέθηκε αρκετές φορές σε δύσκολη θέση. Το Σολτ Λέικ έβγαλε πολλές ευκαιρίες, όφειλε να έχει κερδίσει, αλλά είχε παρομειώδη αστοχία.

Δεύτερο σερί 0-0 για τη Νέα Υόρκη Σίτι μετά το εντός έδρας κόντρα στη Νιου Ινγκλαντ, εκεί ήταν πιο απειλητική για τον αντίπαλο, πλησίασε περισσότερο στη νίκη. Είχαν προηγηθεί δύο σερί ήττες για τη Νέα Υόρκη Σίτι, που πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές (0-3-5)! Με 18 πόντους καταλαμβάνει την 13η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 5/7 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 3/5 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Σικάγο. Το 0-1 στο 59’ ο Ερνάντες, το 1-1 έκανε ο Σακίρι στο 88’, το 1-2 ήρθε απ’ τον Ζελαραγιάν στις καθυστερήσεις με τρομερό σουτ πίσω απ’ το κέντρο!

Είναι σε καλή κατάσταση, την περασμένη εβδομάδα πέρασε με 2-1 απ’ την έδρα του Σικάγο. Το Σικάγο ήταν ανώτερο στα πρώτα λεπτά, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, το Κολόμπους έμπαινε ολοένα και περισσότερο στο παιχνίδι όσο περνούσαν τα λεπτά. Βρήκε το 0-1 στο 59’, το Σικάγο πίεσε, είχε δοκάρι, ισοφάρισε στο 88’. Ωστόσο, μια μαγική έμπνευση του Ζελαραγιάν στις καθυστερήσεις έφερε το 1-2 για το Κολόμπους, με τον Αρμένιο να σκοράρει πίσω απ’ τη σέντρα!

Τρίτη σερί νίκη μετά το εντός έδρας 4-2 επί της Σάρλοτ και το εντός έδρας 3-2 επί του Κολοράντο, είχαν προηγηθεί τρεις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, οι δύο ήταν για το πρωτάθλημα, μετρά ρεκόρ 3-1-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Με 27 πόντους είναι έκτο στην Ανατολή.