*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Έρχονται από 5/6 G/G + Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Μόντρεαλ. Το 1-0 ο Τζάσον στο 30’, το 2-0 έκανε ο Μπακράρ στο 37’.

Επιτέλους νίκη για τη Νέα Υόρκη Σίτι, την πήρε κόντρα στο Μόντρεαλ. Ισορροπημένο το ματς, σκόραρε στο 30’ και πήρε ψυχολογία, εκμεταλλεύτηκε το μομέντουμ και βρήκε το 2-0 εφτά λεπτά αργότερα. Πίεσε το Μόντρεαλ στο δεύτερο μέρος, είχε στιγμές, αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα. Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα της Νέας Υόρκης έπειτα από τρεις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, οι δύο για το πρωτάθλημα κόντρα σε Σινσινάτι (3-0) και Μινεσότα (0-2). Είχαν προηγηθεί εφτά ισοπαλίες σε οκτώ αγωνιστικές (1-7-0), ερχόταν απ’ το εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Σάρλοτ, νωρίτερα επικράτησε εκτός έδρας στο Μόντρεαλ (1-0). Με 29 πόντους καταλαμβάνει την 13η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 13/19 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 6/8 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 επί του Σικάγο. Το γκολ ο Γουάιτ στο 19’.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για το Βανκούβερ, που πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα του Σικάγο. Βρήκε ευκαιρίες, σκόραρε στο 19’ και στη συνέχεια υπερασπίστηκε το προβάδισμα. Υπέφερε στο δεύτερο μέρος, ο αντίπαλος πίεσε αρκετά και άξιζε την ισοφάριση, αλλά ήταν άστοχος. Μεγάλη νίκη για το Βανκούβερ, ήταν η τέταρτη των τελευταίων πέντε αγωνιστικών, ερχόταν από εκτός έδρας νίκη 3-2 κόντρα στο Πόρτλαντ. Μετρά ρεκόρ 5-0-3 στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές. Με 37 πόντους καταλαμβάνει την πέμπτη θέση της Δύσης. Τιμωρημένος ο μέσος Κούμπας.