*Στην κανονική περίοδο: Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς – Σινσινάτι 1-2, Σινσινάτι – Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς 1-2.

*Πρώτος γύρος των πλέι-οφ. Προκρίνεται η ομάδα που θα σημειώσει δύο νίκες. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθούν απευθείας πέναλτι, έτσι ώστε να προκύψει νικητής.

*Στα πλέι-οφ: Σινσινάτι – Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς 3-0.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΡΕΝΤ ΜΠΟΥΛΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-0 επί της Νέας Υόρκης Ρεντ Μπουλς. Το 1-0 ο Μπαρεάλ στο 23’, το 2-0 έκανε ο Ακόστα στο 35’, το 3-0 έκανε ο Μπαρεάλ στο 89’.

Έχασε στο πρώτο ματς με το Σινσινάτι, σήμερα οφείλει να κερδίσει αν θέλει να συνεχίσει στα πλέι-οφ. Δέχτηκε γκολ στην πρώτη σοβαρή φάση του αντιπάλου, πήρε μέτρα και μπάλα, αλλά ένα αναπάντεχο λάθος έφερε το 2-0 στο 35’. Ήταν κυρίαρχη στο δεύτερο 45λεπτο, δεν είχε αποτελεσματικότητα στις φάσεις που έβγαλε και στο φινάλε το «πλήρωσε» με το 3-0 σε μια αντεπίθεση. Αδίκησε την προσπάθεια της η Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς, σήμερα παίζει με την πλάτη στον τοίχο, πρέπει να κερδίσει είτε στην κανονική διάρκεια, είτε στα πέναλτι, έτσι ώστε να οδηγήσει τη σειρά σε τρίτο ματς. Έρχεται από δύο σερί εντός έδρας νίκες με επιμέρους σκορ 8-2.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΡΕΝΤ ΜΠΟΥΛΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*ΝG στα τελευταία 8/13 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ

Αποτελεσματικό στο εντός έδρας ματς με τη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς, πήρε αυτό που ήθελε χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης. Σκόραρε στην πρώτη φάση που έβγαλε με τον Μπαρεάλ, έκανε αυτό που έπρεπε στη συνέχεια, είχε και τη βοήθεια της τύχης στη φάση του 2-0. Στο δεύτερο μέρος είχε πλήρως παθητικό ρόλο, απειλήθηκε σε αρκετές περιστάσεις, αλλά άντεξε και στο φινάλε βρήκε το 3-0 στην αντεπίθεση. Προστάτευσε το πλεονέκτημα έδρας και σήμερα έχει την ευκαιρία με νέα νίκη να προκριθεί άμεσα στην επόμενη φάση των πλέι-οφ. Είναι αήττητο στα τελευταία πέντε εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος (3-2-0), σκόραρε σ’ όλα.