*Η Κεβιγί δεν έχει κερδίσει ποτέ τη Νιόρ σε επίσημο επίπεδο (0-1-6).

*Στον πρώτο γύρο: Κεβιγί – Νιόρ 3-3

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Γκινγκάμπ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 31’, δέχθηκε το 2-0 στο 90’+4’.

Είναι η χειρότερη ομάδα της Ligue 1, το επιβεβαίωσε την περασμένη εβδομάδα, γνωρίζοντας την ήττα από την Γκινγκάμπ στη Βρετάνη. Κατώτερη των περιστάσεων στο πρώτο ημίχρονο, υστέρησε σε όλους τους τομείς, θα μπορούσε να χάνει με μεγαλύτερο σκορ στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο 45λεπτο προσπάθησε να γίνει επικίνδυνη, έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και η αντίπαλος με το 2-0 στις καθυστερήσεις έβαλε τέλος στο ματς.

Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του Σιμοντί, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-2 με την Ανεσί, αγνοεί εννιά αγωνιστικές τη χαρά της νίκης (0-2-7), θα τερματίσει οριστικά στην τελευταία θέση.

Στο γήπεδό της τελευταία φορά κέρδισε στις 18/03 (3-2 τη Λαβάλ).

ΝΙΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία ματς.

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 3-1 από την Αμιάν. Προηγήθηκε με πέναλτι του Μαφουτά στο 29’, ισοφαρίστηκε στο 52’, δέχθηκε την ανατροπή στο 74’, με την αντίπαλο να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 86’.

Παίζει απαλλαγμένη από την πίεση στο φινάλε της σεζόν, προσφέροντας θέαμα στα παιχνίδια της. Την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε 3-1 από την Αμιάν. Κέρδισε πέναλτι και έτσι μπήκε μπροστά στο σκορ, πηγαίνοντας με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος, πλήρωσε τα λάθη στην άμυνά της, δέχθηκε τρία γκολ και η ήττα ήρθε αναμενόμενα.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Εσουαφνί, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 4-2 από τη Σεντ Ετιέν, μετράει μια νίκη στην τελευταία επτάδα αγώνων (1-4-2), κλείνει με τον χειρότερο τρόπο τη σεζόν. Τελευταία αγωνιστική θα κυνηγήσει, φυσικά, τη νίκη με την ουραγό Νιόρ για να τερματίσει εντός πρώτης δεκάδας.