*15η αγωνιστική.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Από 5/7 νίκες επί της Νιμ έρχεται η Νις ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΙΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θλιβερή εμφάνιση για τη Νιμ την περασμένη Κυριακή στο εκτός έδρας ματς με τη Λοριάν. Δεν κατάφερε ούτε στιγμή να παρουσιαστεί ανταγωνιστική, δε διαχειρίστηκε καλά την ενέργεια που έβγαλε ο αντίπαλος, που βρήκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Χωρίς ψυχολογία και ταυτότητα η Νιμ, έχασε δίκαια από μια ομάδα που έδειξε να το θέλει περισσότερο.

Ήταν η τρίτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Αρπινό, ο οποίος παλεύει να βρει τις λύσεις, αλλά δεν τα καταφέρνει. Είχαν προηγηθεί οι ήττες από Μαρσέιγ (0-2 εντός) και Μονακό (3-0 εκτός), νωρίτερα πήρε εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ρεμς, με ρεκόρ 3-2-9 βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία (18η), οφείλει να δείξει κάτι διαφορετικό αν θέλει να αποφύγει τις περιπέτειες. Έχει σκοράρει μόλις 11 γκολ σε 14 ματς, διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, όπως επίσης και τη χειρότερη άμυνα (27 γκολ). Εκτός ξανά οι αμυντικοί Μέλινγκ και Μαρτίνεζ, θα λείψουν οι Ντεό και Μπριανσόν, νέα προβλήματα οι Κούμπας και Μπενραού.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στη Λοριάν. Στο 2-0 το ημίχρονο με τα γκολ των Μπουεγκάρ (2’) και Αμέλ (29’, πέναλτι), το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Ουισά.

ΝΙΜ Στατιστικά

*Under 2.5 στα 7/11 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima.gr).

*NG τα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προσπαθεί να βρει τα πατήματα της η Νις, ωστόσο δεν τα καταφέρνει. Ούτε η απομάκρυνση του Βιεϊρά αποδείχτηκε αρκετή για να διορθώσει την κατάσταση, αφού ακολούθησαν δύο σερί ήττες, η τελευταία εκ των οποίων την Κυριακή εντός έδρας κόντρα στη Ρεν. Δίκαιο το αποτέλεσμα, η Νις έκανε πολλά λάθη στην άμυνα, ένα εξ αυτών το «πλήρωσε», επιθετικά δεν είχε παρά δυο-τρεις καλές στιγμές. Τίποτα περισσότερο, το σκορ θα μπορούσε υψηλότερο υπέρ της Ρεν, που διαχειρίστηκε ώριμα το παιχνίδι.

Θα παλέψει να βρει τις απαντήσεις ο νέος κόουτς, Αντριάν Ουρσέα, ο οποίος καλείται να φέρει άμεσα αποτελέσματα, χωρίς όμως να διαθέτει ολόκληρο το ρόστερ λόγω τραυματισμών. Από εφτά ήττες στα τελευταία οκτώ ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις έρχεται η Νις, αμυντικά είναι «χωνί», δέχτηκε 16 γκολ σ’ αυτή τη σειρά αγώνων! Βρίσκεται στην 12η θέση με απολογισμό 5-3-5. Επιστρέφει ο στράικερ Ντόλμπεργκ, μένει εκτός ο τιμωρημένος χαφ Μπουνταουί, όπως και οι Ντανίλο, Λες Μελού και Ατάλ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στη Ρεν. Ο Νιάνγκ το γκολ στο 28’. Πολλά λάθη απ’ τους παίκτες της Νις, δίκαιο το αποτέλεσμα.