22η αγωνιστική

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΜ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-2 απέναντι στην Γκινγκάμπ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, έμεινε πίσω στο σκορ στο 33ο λεπτό. Κατάφερε να βγάλει αντίδραση στο β’ μέρος και έφερε το παιχνίδια στα ίσα στο 63′. Οι γηπεδούχοι πίεσαν, είχαν μερικές καλές στιγμές στη συνέχεια, αλλά η Νιμ ήταν εκείνη που έφτασε στο νικητήριο γκολ, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (90+4′).

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του κόουτς Μπομπάρ στο πρωτάθλημα, αμφότερες με over2.5+g/g. Το σερί αυτό την έφερε στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού και τη 17η Ντιζόν. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της για τη Ligue 2, με τις δύο από αυτές να συνδυάζονται με n/g.

Σταθερά εκτός οι Πουλέν και Σαντζουτέ. Προχώρησε σε αρκετές προσθήκες, θέλοντας να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Σημαντικότερες αυτές των Φοφανά (Κλουζ)και Αμπρί (Σέριφ Τίρασπολ).

ΝΙΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5+g/g στα τελευταία 4 παιχνίδια της.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ σε καθένα από τα τελευταία 3 εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Κεβιγί, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μετά από ένα κακό ποιοτικά 1ο ημίχρονο, ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε στο β’ μέρος, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον έλεγχο και τις ευκαιρίες, ενώ η ίδια ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα στο 71ο λεπτό, κόντρα στη ροή του αγώνα. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, με το 1-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Επιστροφή στις νίκες για την Γκρενόμπλ μετά την εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Μπαστιά. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την προνομιούχο πρώτη δυάδα και τη 2η Σοσό. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στη Ligue 2, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις δύο από αυτές.