*11η αγωνιστική

*Βόρειος όμιλος.

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Προηγούμενο ματς: Δεν είχε κανένα πρόβλημα να επικρατήσει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα του διαλυμένου Απόλλωνα Λάρισας, το τελικό 1-4 τα λέει όλα για την εικόνα του ματς. Τα χρειάστηκε πάντως στο πρώτο ημίχρονο, αφού έμεινε από το πουθενά πίσω στο σκορ στο 23′, κατόπιν ολέθριου σφάλματος του Μπάγιτς. Έβαλε τις φωνές στην ανάπαυλα ο Ελευθερόπουλος, ισοφάρισε στο 49′ με τον Γαβριηλίδη, προηγήθηκε στο 55′ με τον Μιράντα. Πήρε τον έλεγχο του αγώνα, στο 81′ ο Ροχάνο και στις καθυστερήσεις ο Γαβριηλίδης διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Η αλλαγή προπονητή φαίνεται να έχει λειτουργήσει ευεργετικά για την ομάδα της Μαγνησίας, που μετρά τέσσερις σερί νίκες στο πρωτάθλημα και ανεβαίνει διαρκώς βαθμολογικά. Βέβαια, με εξαίρεση το εντός απέναντι στον ΠΑΟΚ Β, οι άλλες τρεις επικρατήσεις της ήταν απέναντι σε ομάδες που θεωρείται απίθανο να παραμείνουν στην κατηγορία. Έμειναν έξω για λόγους τακτικής οι Μέτσε και Δεληζήσης, παραμένουν τραυματίες οι Γρομητσάρης και Αναστασίου.

Νίκη Βόλου Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Οριακή αλλά δίκαιη μία ακόμη ήττα, αυτή την φορά με 0-1 από τον ΠΑΟΚ Β εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δεν μπόρεσε να φανεί ιδιαίτερα ανταγωνιστικός, από καθαρή τύχη δεν έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη λύγισε (61′), ενώ μέχρι εκείνο το σημείο ο κίπερ του είχε κατεβάσει ρολά, πιάνοντας σπουδαία απόδοση. Ξεμύτισε κάπως προς το τέλος και στις καθυστερήσεις απώλεσε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

Πλέον η ήττα έχει γίνει συνήθεια για το συγκρότημα του Ρότσα, το οποίο παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας. Ταλαιπωρείται από πολλά προβλήματα τόσο αγωνιστικά όσο και εξωαγωνιστικά και με τα μέχρι τώρα δεδομένα, δεν μοιάζει ικανός για να αντιστρέψει την εξαιρετικά δυσμενή κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει. Ο ιδιοκτήτης του συλλόγου, Γιώργος Αραμπατζάκης, βρίσκεται σε διαπραγματεύσεις για τη πώληση της ομάδας, εξέλιξη που αν συντελεστεί, ίσως αλλάξει ορισμένα πράγματα.