*Προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ιαπωνίας.

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα (11/03): Νιγκάτα – Ναγκασάκι 1-0.

ΝΙΓΚΑΤΑ (Α)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Κασίμα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9’, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 30’.

Συνεχίζει να κινείται στη μετριότητα, της λείπει η σταθερότητα και δεν αποτελεί έκπληξη ότι βρίσκεται χαμηλά στην κατάταξη της Α’ Ιαπωνίας. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της δοκιμάστηκε στην έδρα της Κασίμα, ηττήθηκε με 2-0, έχοντας πανηγυρίσει πλέον μόλις μία νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς της.

Στο Κύπελλο, έχει σημειώσει μέχρι στιγμής δύο νίκες με 1-0 απέναντι σε Μασίντα και Σίγκα, ενώ χρειάστηκε την παράταση για να κάμψει την αντίσταση της Τογιάμα. Όλες τους ήταν ομάδες που αγωνίζονται σε χαμηλότερες κατηγορίες.

Νιγκάτα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 8/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ (Α)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σαπόρο. Στο 35’ έχανε 0-2, η Σαπόρο έμεινε με δέκα παίκτες στο 53’, με την Καβασάκι να μειώνει στο 67’ και να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 71’.

Δεν είναι σε καλή κατάσταση η Καβασάκι, δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε στο πιο πρόσφατο ματς της, εντός έδρας με αντίπαλο την Σαπόρο (2-2). Τουλάχιστον, πήρε βαθμό μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, εμφανίζοντας, ωστόσο, και πάλι αρκετά αμυντικά προβλήματα, καθώς στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς της έχει δεχθεί δέκα γκολ.

Στο Κύπελλο δεν έχει αντιμετωπίσει φέτος ομάδας Α’ κατηγορίας. Στην πορεία της μέχρι τα προημιτελικά, απέκλεισε κατά σειρά τις Τοσίγκι (3-1), Μίτο (2-1) και Κόχι (1-0).