Netbet: Πλήθος αγορών στο Βενέτσια – Σαλερνιτάνα (26/10)

Ανανεώθηκε:
Netbet logo

Στις 19:30, Βενέτσια και Σαλερνιτάνα θα αναμετρηθούν για την 10η αγωνιστική της Serie A, με την Netbet, να προσφέρει πληθώρα αγορών για το ματς.

Βενέτσια – Σαλερνιτάνα στη Netbet
netbet

Με 8 βαθμούς στην 16η θέση βρίσκεται η Βενέτσια, μετά από την ήττα με 3-1 με ανατροπή από την Σασουόλο εκτός έδρας, την περασμένη αγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 32΄ με σκόρερ τον Οκερέκε, με τους γηπεδούχους να απαντούν με ισοπαλία στο 37΄ και τον Ανρί να τους δίνει προβάδισμα με αυτογκόλ. Στο 66΄, η Σασουόλο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Έπειτα από το πρώτο ημίχρονο, η Βενέτσια έριξε ρυθμό, αφήνοντας την πρωτοβουλία κινήσεων στους αντιπάλους.

Η Σαλερνιτάνα έχασε με 2-4 εκτός έδρας από την Έμπολι, για δεύτερη συνεχόμενη φορά στο πρωτάθλημα. Στο δεύτερο λεπτό μόλις προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι. Συνέχισαν με άλλο ένα τέρμα στο 11΄ και ακολούθως το 0-3 έγινε από τον Στράντμπεργκ με αυτογκόλ στο 13΄. Η γηπεδούχος πριν βγει το ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 0-4. Κατάφερε να μειώσει στο 48΄με τον Ρανιέρι, ενώ στο 55′ γράφτηκε το τελικό αποτέλεσμα με αυτογκόλ του Ισμαΐλι. Τελευταία βρίσκεται στην κατάταξη, έχοντας μαζέψει μόλις 4 βαθμούς.

Με βάση τις αποδόσεις της Netbet, φαβορί για τη νίκη είναι η Βενέτσια. Όπως βλέπουμε, ο άσος βρίσκεται στο 2.05, η ισοπαλία στο 3.30, και το διπλό στο 3.60.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τρία από τα πέντε παιχνίδια τελευταία της Βενέτσια, το 1ο ημίχρονο έληξε ”Χ” (στο 2.67 το 1ο ημίχρονο ισόπαλο)
  • Στα εφτά από τα οχτώ πρόσφατα εκτός έδρας ματς της Σαλερνιτάνα, σημειώθηκαν τρία ή περισσότερα γκολ (στο 2.02 το Over 2.5)