Netbet: Πλήθος αγορών στο Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16/10)

Ανανεώθηκε:
Netbet logo

Στις 17:00, Λέστερ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κοντράρονται για την 8η αγωνιστική στην Premier League. Η Netbet προσφέρει πληθώρα αγορών για το ματς.

Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη Netbet
netbet

Σε ισοπαλία έμεινε η Λέστερ, τη δεύτερη διαδοχική στο πρωτάθλημα, με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας και σκορ σε 2-2 εκτός έδρας. Πατάει πλέον στην 13η θέση, φτάνοντας τους 8 βαθμούς. Με προβάδισμα ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι, με τον Ιενάτσο που σημείωσε γκολ στο 31΄και τον Βάρντι στη συνέχεια να κάνει το 2-0 στο 37΄. Δύο τέρματα δέχτηκαν έπειτα μέσα σε ένα δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι, στο 61ο λεπτό, και λίγο πιο μετά στο 72′. Δεν κατάφεραν να βγάλουν ουσιαστική αντίδραση στα λεπτά που απέμειναν.

Στο 1-1 έληξε το ματς της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Έβερτον στο “Ολντ Τράφορντ”. Οι “κόκκινοι διάβολοι” είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και πέρασαν μπροστά στο 43΄, με τον Μαρσιάλ να βρίσκει τα δίχτυα. Ωστόσο, ο ρυθμός κατέβηκε έπειτα και στο 65′ δέχτηκαν την ισοφάριση. Ενώ λίγο έλειψε και να γίνει η ανατροπή στο 85′, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ακύρωση τέρματος με χρήση του VAR. Έχασε βαθμούς στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις με αποτέλεσμα να φτάσει τους 14 πόντους στην 4η θέση.

Με γνώμονα τις αποδόσεις της Netbet, προβάδισμα στο ματς έχει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Αναλυτικά, ο άσος βρίσκεται στο 3.40, η ισοπαλία στο 3.55, και το διπλό στο 2.07.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τέσσερα από τα έξι ματς της Λέστερ, πέτυχαν τέρμα και οι δύο ομάδες (στο 1.70 το Goal/Goal)
  • Στους τέσσερις από τους επτά τελευταίους αγώνες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έβαλε γκολ (στο 2.17 να σκοράρει ο Ρονάλντο)