Netbet: Πλήθος αγορών στο Αθλέτικ Μπιλμπάο – Βιγιαρεάλ (23/10)

Ανανεώθηκε:
Netbet logo

Στις 22:00, Αθλέτικ Μπιλμπάο και Βιγιαρεάλ θα αναμετρηθούν για την 10η αγωνιστική στην La Liga, με την Netbet, να διαθέτει το ματς με πλήθος στοιχηματικές αγορές.

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Βιγιαρεάλ στη Netbet
netbet

Στις νίκες επέστρεψε η Αθλέτικ Μπιλμπάο απέναντι στην Αλαβές εντός έδρας, με 1-0. Στον βαθμολογικό πίνακα είναι στην 9η θέση, με συγκομιδή 13 πόντων. Από το 9΄ πήγε να πάρει το προβάδισμα, με τον Γκαρθία να χάνει πέναλτι, αλλά να διορθώνει το λάθος του στο 44΄ χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα. Σφράγισε την περιοχή της, δίνοντας περισσότερη βαρύτητα στην άμυνα, από το δεύτερο ημίχρονο μέχρι την λήξη του αγώνα.

Την πρώτη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα σημείωσε η Βιγιαρεάλ, στο γήπεδο της κόντρα στην Οσασούνα (1-2). Παρέμεινε στους 11 πόντους στην κατάταξη, ισοβαθμώντας με την Μαγιόρκα, και βρίσκεται στην 12η θέση. Το ”κίτρινο υποβρύχιο” έμεινε πίσω στο σκορ από το 26΄ λυγίζοντας και στο 87΄ που δέχτηκε άλλο ένα γκολ. Ο Μορένο νωρίτερα στο 55΄ είχε καταφέρει να ισοφαρίσει. Προσπάθησε να σταθεί στο ύψος της, παίρνοντας την πρωτοβουλία κινήσεων στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς να μπορέσει τελικά να βγάλει ουσία.

Με γνώμονα τις αποδόσεις της Netbet, πιο κοντά στην νίκη βρίσκεται η Αθλέτικ Μπιλμπάο. Αναλυτικά, ο άσος βρίσκεται στο 2.45, το ”Χ” στο 3.15, και το διπλό στο 2.97.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Αθλέτικ Μπιλμπάο, το πρώτο ημίχρονο έληξε ”Χ” (στο 2.47 το 1ο ημίχρονο ισόπαλο)
  • Στους τέσσερις από τους έξι πρόσφατους αγώνες της Βιγιαρεάλ, σημείωσαν γκολ και οι δύο ομάδες (στο 1.93 το Goal/Goal)