*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Σάντος Λαγκούνα-Νεκάξα 2-5.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό

ΝΕΚΑΞΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Καμπίντο στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκονζάλεζ στο 45+4’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπλάνκο στο 75’. Το 2-2 πέτυχε ο Παραδέλα με πέναλτι στο 86’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 90+2’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Νέκαξα. Προηγήθηκε λίγο μετά το ημίωρο, όμως δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο δεύτερο μέρος. Στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε την αδράνειά τους, φέρνοντας το ματς στα ίσα, ενώ στις καθυστερήσεις πέτυχε το γκολ της ανατροπής, «κλέβοντας» ουσιαστικά το τρίποντο.

Αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να αποσπάσει από το σημερινό παιχνίδι, ξεπερνώντας το εμπόδιο της μαχητικής Σάντος Λαγκούνα. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με απίστευτη ευκολία σε όλες τις αναμετρήσεις της, με τον επιθετικό της Καμπίντο να βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση από την αρχή της Κλαουζούρα. Αμυντικά μπορεί να είναι επιρρεπής και να δέχεται μονίμως γκολ, όμως αυτό δεν δείχνει να την πτοεί, ενώ δεν της έχει στερήσει ιδιαίτερα σημαντικούς βαθμούς.

Νεκάξα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Καρίγιο στο 59’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζεντέγιας στο 76’.

Πάλεψε η Σάντος Λαγκούνα και κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην πιο δυνατή Κλαμπ Αμέρικα. Εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε παίρνοντας προβάδισμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στη συνέχεια δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, υποκύπτοντας λίγο αργότερα.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, αν και το έργο της δεν αναμένεται εύκολο για ακόμα μία φορά. Είναι μεν μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως είναι παράλληλα τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Στο -5 από τη δεκάδα, χρειάζεται οπωσδήποτε το τρίποντο, ώστε να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για να βρεθεί στα πλέι-οφ.