* 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου για το Ολυμπιακό Τουρνουά.

* Βαθμολογία ομίλου: Νέα Ζηλανδία 3, Ρουμανία 3, Ονδούρα 0, Νότιος Κορεά 0

* Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα προημιτελικά

* Κεκλεισμένων των θυρών.

ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πρεμιέρα με το δεξί για τη Νέα Ζηλανδία στο Ολυμπιακό τουρνουά, έκανε την έκπληξη και επικράτησε με 1-0 της Νοτίου Κορέας κάνοντας σημαντικό βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά.

Ο κόουτς Ντάνι Χέι παρέταξε την ομάδα του σε σχήμα 5-4-1, κλείνοντας τους διαδρόμους για τους διεισδυτικούς Κορεάτες. Έδωσε χώρους στον αντίπαλο, ο οποίος αναλώθηκε σε πολλά άστοχα σουτ (14 τελικές, 1 εντός στόχου) και επιθετικά η λύση ήρθε από το μοναδικό προωθημένο. Ο υψηλόσωμος στραίκερ της Μπέρνλιγ, Κρις Γουντ “χάρισε” τους τρεις πόντους στην ομάδα του με γκολ στο 70′. Κορυφαίοι του συνόλου οι στόπερ Ριντ και Παϊνάκερ, “καθάρισαν” πολλές καταστάσεις.

Προηγούμενο ματς: Νέα Ζηλανδία – Νότιος Κορέα 1-0

ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Bet365)

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΟΝΔΟΥΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με άδικη ήττα ξεκίνησε την πορεία της στο Ολυμπιακό τουρνουά η Ονδούρα, που το 2016 στο Ρίο είχε φτάσει ως τα ημιτελικά. Στην πρεμιέρα της Παρασκευής αντιμετώπισε τη Ρουμανία, ήταν καλύτερη στον αγώνα, αλλά ένα αυτογκόλ του δεξιού μπακ Κασίλδο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου στοίχισε.

Πίεσαν οι λατίνοι στην επανάληψη, ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 21 τελικές προσπάθειες, 6 εκ των οποίων στο στόχο, όμως έπεσαν επάνω σε έναν φορμαρισμένο κίπερ. Σε 4-4-2 παρέταξε την ομάδα του Μιγκέλ Φαλέρο, οι παίκτες του είχαν όρεξη και επιθετικότητα στο παιχνίδι τους, όμως δεν βρήκαν τις λύσεις μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Προηγούμενο ματς: Ονδούρα – Ρουμανία 0-1