#betarades #στοιχημα

ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ 04 / 08 / 2020

NBA Κυριακής: Με Ντάλας και δύο αουτσάιντερ

5071. ΜΠΟΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ – ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΤΡΕΪΛ ΜΠΛΕΪΖΕΡΣ (22:30)

Δεν μπόρεσαν να σταματήσουν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο κι έχασαν με 119-112 από τους Μπακς. Οι Σέλτικς δεν ήταν καλοί. Είχαν την ατυχία να έχουν και σε κάκιστη μέρα τον Τέιτουμ, ο οποίος «τα έσπασε» όπως λέμε στη γλώσσα του μπάσκετ, πετυχαίνοντας μόλις πέντε πόντους με 2/18 προσπάθειες. Στους 23 ο Σμαρτς, στους 22 ο Μπράουν, αλλά δεν ήταν αρκετοί. Ο Κέμπα Ουόκερ σταμάτησε στους 16 παίζοντας μόλις 19 λεπτά.
Δεν υπάρχει καμία απουσία για τους ιστορικούς Σέλτικς.

Δείτε τα Προγνωστικά NBA

Ανοίξτε ένα λογαριασμό με τη bet365 σήμερα

Σε ένα πολύ συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στην παράταση, το Πόρτλαντ κέρδισε με 140-135 στην παράταση τους Γκρίζλις. Φοβερό το δίδυμο ΜακΚόλουμ και Λίλαρντ, οι οποίοι πέτυχαν από 33 και 29 πόντους αντίστοιχα. Στους 21 άξιος συμπαραστάτης ο Άντονι, ενώ ο Βόσνιος Νούρκιτς είχε 18 με εννέα ριμπάουντ.

Τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή ή όχι του Τζέιλεν Άνταμς.

Όσο Λίλαρντ και ΜακΚόλουμ είναι καλά, τόσο αξίζει να πιστεύουμε και να ποντάρουμε στο Πόρτλαντ. Δεν μας πείθει καθόλου η  εικόνα που έχουν οι Σέλτικς. Το γεγονός ότι βρίσκουμε αουτσάιντερ στο 2.74 το διπλό, μας κάνει να ποντάρουμε ξεκάθαρα σε αυτό στον stoiximan.

5073. ΟΡΛΑΝΤΟ ΜΑΤΖΙΚ – ΣΑΚΡΑΜΕΝΤΟ ΚΙΝΓΚΣ (01:00)

Εξαιρετικό το Ορλάντο στην πρεμιέρα, κέρδισε ακόμη πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 128-118 τους Μπρούκλιν Νετς. Είχε πατήσει τόσο πολύ το γκάζι μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου, που στο τελευταίο 12λεπτό έχασε με επί μέρους 36-17 κι όμως δεν ίδρωσε καθόλου. Ίσα-ίσα που ξεκούρασε και τους βασικούς του παίκτες ο κόουτς. Ο Γάλλος Φουρνιέ ήταν εξαιρετικός με 24 πόντους, ενώ στους 22 έφτασε ο Βόσνιος Βούτσεβιτς. Το ευρωπαϊκό δίδυμο έκανε τη διαφορά σε αυτό το ματς.

Απόφαση της τελευταίας στιγμής δίνεται η συμμετοχή ή όχι του φόργουορντ Γουές Ιγούντου.

Εκκίνηση με ήττα για τους βασιλιάδες. Οι Κινγκς έχασαν λοιπόν με 129-120 από το Σαν Αντόνιο. Το ματς ήταν αμφίρροπο και κρίθηκε στην τελευταία περίοδο. Για το Σακραμέντο ο Φοξ ήταν ασταμάτητος σκοράροντας 39 πόντους με έξι ασίστ σε 37 λέπτά. Ο Σέρβος Μπογκντάνοβιτς φόρτωσε το αντίπαλο καλάθι με 23 πόντους, τρίτος σκόρερ ο συμπατριώτης του, Νεμάνια Μπιέλιτσα με 12.

Εκτός σίγουρα για το Σακραμέντο είναι ο σέντερ Άλεξ Λεν.

Πάμε ξανά με το αουτσάιντερ εδώ. Το Σακραμένο είναι πιο πλήρης ομάδα από το Ορλάντο και δεν θέλει καν να σκέφτεται το ενδεχόμενο ότι θα κάνει δεύτερη σερί ήττα. Κάπως έτσι και με την απόδοση στο 2.20 για καθαρή νίκη να μας αρέσει αρκετά, θα παίξουμε στο διπλό στο 2.20 στον stoiximan.

5075. ΦΟΙΝΙΞ ΣΑΝΣ – ΝΤΑΛΑΣ ΜΑΒΕΡΙΚΣ (04:00)

Ξεκίνησε με το δεξί στα επίσημα ματς το Φοίνιξ αφού κέρδισε με 125-112 τους Ουίζαρντς. Στο πρώτο ημίχρονο ιδιαίτερα οι ήλιοι ήταν εξαιρετικοί και εκεί έβαλαν τις βάσεις για την επικράτηση αυτή. Ο Μπούκερ είχε 27 και άξιος συμπαραστάτης του στο σκοράρισμα ο Έιτον με 24. Ο Κροάτης Σάριτς σταμάτησε στους 16, ενώ ο Ισπανός Ρούμπιο είχε 15 με εννέα ασίστ.

Εκτός είναι ο φόργουορντ Ούμπρε, ενώ αμφίβολοι δίνονται ο σέντερ Μπέινς και ο γκαρντ Λεκ.

Επικό ματς ανάμεσα σε Ντάλας και Χιούστον με την ομάδα του Ντόντσιτς να χάνει τελικά από αυτήν του Χάρντεν με 153-149 στην παράταση. Το Ντάλας μπήκε στην τέταρτη περίοδο με προβάδισμα 11 πόντων, αλλά το έχασε και στο έξτρα πεντάλεπτο φάνηκε επηρεασμένο ψυχολογικά. Στους 39 με 16 ριμπάουντ ο Πορζίνγκις, ενώ ο Ντόντσιτς είχε μεν 28 με 13 ριμπάουντ και 10 ασίστ αλλά ήταν άστοχος με 11/27.

Εκτός είναι ο φόργουορντ Κιντ-Γκίλχριστ.

Σήμερα πιστεύουμε ότι το Ντάλας θέλει μία νίκη δίχως να πάρει ρίσκα. Και μπορεί να τα καταφέρει, αφού είναι πολύ ανώτερο των αντιπάλων του. Το χάντικαπ έχει βγει στους 5.5 πόντους και εμείς θα πάρουμε το διπλό με απόδοση 1.88 από τον stoiximan.

Διάβασε επίσης

NBA Παρασκευής: Καρέ των φαβορί

5066. ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΜΠΛΕΪΖΕΡΣ – ΜΕΜΦΙΣ ΓΚΡΙΖΛΙΣ (23:00) Τρεις ήττες έκανε στα φιλικά που έδωσε σε ισάριθμα παιχνίδια. Πρώτα έχασε...