*20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Απερτούρα.

*Οι δύο ομάδες έρχονται από πέντε σερί μεταξύ τους Over 2.5 + G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στη Σπορτίβο Αμελιάνο. Το 0-1 στο 45’ με πέναλτι, στο 84’ το 0-2 απ’ τον Μπρουέρα. Το 1-2 στο 90’, το 2-2 στις καθυστερήσεις.

Μπορεί να αισθάνεται δυσαρεστημένη με το εκτός έδρας 2-2 της Κυριακής κόντρα στη Σπορτίβο Αμελιάνο, θα έπρεπε να έχει κερδίσει με βάση την εικόνα της στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα. Ήταν αποτελεσματική στις λίγες ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 84’ και έδειχνε ικανή να πάρει τη νίκη, αλλά στο φινάλε έδειξε αφέλεια. Δέχτηκε γκολ στο 90’ και αγχώθηκε, η Σπορτίβο πίεσε πολύ και βρήκε την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Γκέλα για τη Νασιονάλ, που έχει μόλις δύο νίκες στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές (2-1-5), με 24 πόντους καταλαμβάνει την έκτη θέση της βαθμολογίας, πολύ μακριά απ’ την τριάδα.

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Over 2.5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΛΙΜΠΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 6-1 επί της Ρεσιστένσια. Στο 12’ το 0-1, στο 17’ το 1-1, στο 28’ το 2-1. Μετά το 61’ τα άλλα τέσσερα γκολ για την Ολίμπια, με δέκα παίκτες απ’ το 67’ η Ρεσιστένσια.

Είναι σε πολύ καλό μομέντουμ, έρχεται από δύο σπουδαίες νίκες, που σκόραρε συνολικά 10 γκολ. Έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στη Ρεσιστένσια την Κυριακή, το τελικό 6-1 δεν αφήνει ιδιαίτερα περιθώρια αμφισβήτησης της κυριαρχίας της. Προηγήθηκε η Ρεσιστένσια στο 12’, αλλά το υπόλοιπο του αγώνα εξελίχθηκε σε προπόνηση για την Ολίμπια, που ανέτρεψε το σκορ μέχρι το 28’. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο, σκόραρε τέσσερις φορές απ’ το 61’ μέχρι το φινάλε, εκμεταλλεύτηκε και το γεγονός ότι η Ρεσιστένσια έπαιξε με παίκτη λιγότερο απ’ το 67’. Δεύτερη σερί εμφατική νίκη μετά το εκτός έδρας 4-1 επί της Σπορτίβο Αμελιάνο, νωρίτερα επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Σέρο Πορτένιο για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Με 36 πόντους καταλαμβάνει την τρίτη θέση, είναι στο -11 απ’ τη δεύτερη Σέρο Πορτένιο και στο +8 απ’ την Κλαμπ Γκουαρανί.