*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για τρίτη φορά στην ιστορία τους, με το Νάσβιλ να μην έχει ακόμη νίκη απέναντι στο Σολτ Λέικ (0-1-1).

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΝΑΣΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Φιλαδέλφεια, στα εγκαίνια του νέου του γηπέδου, την περασμένη αγωνιστική. Νευρικό λόγω στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, λόγω της ιδιαιτερότητας του. Βρήκε γρήγορα ρυθμό, είχε πολύ καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί, αλλά έμεινε πίσω στο σκορ στο 66′, από αδράνεια της άμυνας, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Πίεσε για την ισοφάριση και τη βρήκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λεάλ στο 85′. Διαμαρτύρεται για ένα ακόμη πέναλτι που δεν του δόθηκε αργότερα, με το διαιτητή να μην καταλογίζει την παράβαση μετά από έλεγχο στο var και το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Χωρίς νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές (0-2-1). Βρίσκεται στην 9η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο -2 από την πρώτη επτάδα, με παιχνίδι λιγότερο από το 7ο Χιούστον. Δεύτερο του παιχνίδι στο νεόκτιστο Geodis Park, θέλει να πάρει την πρώτη του νίκη μπροστά στο κοινό του για φέτος.

Τραυματίες παραμένουν οι Μπένμπερι και Ντονασιγιάνο.

Νάσβιλ Στατιστικά

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΕΑΛ ΣΟΛΤ ΛΕΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί των Λος Άντζελες Γκάλαξι, για την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με λίγες ευκαιρίες εκατέρωθεν, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το καλημέρα του β’ μέρους (1-0 στο 49′)και στη συνέχεια κλείστηκε στα καρέ του για να διαφυλάξει το αποτέλεσμα. Τα κατάφερε, με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες, αλλά να μην μπορούν να διασπάσουν την καλοστημένη άμυνα του Σολτ Λέικ. Έτσι, το 1-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Επιστροφή στις νίκες μετά από πέντε αγωνιστικές για το Σολτ Λέικ. Βρίσκεται στην 5η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο +4 από το 8ο Κολοράντο. Εκτός έδρας τρέχει ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη (0-2-2), με αποκορύφωμα την “εξάρα” από τη Νιού Γιόρκ Σίτι. Έχει αποτύχει να σκοράρει στα τρία από αυτά τα τέσσερα παιχνίδια.

Τραυματίες παραμένουν οι Μενέντεζ, Χάλσεϊ, Φάρνσγουορθ και Χολτ.