*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Τομπένσε – Ναούτικο 1-1

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ναούτικο έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, παρόλο που προηγήθηκε με τον Τζεουβάνιο μόλις στο πέμπτο λεπτό. Δέχθηκε την ισοφάριση σύντομα, από τον Φαμπίνιο στο 21’, ενώ ήταν και άτυχη, καθώς το δεύτερο γκολ από τον Λαβ στο 61’ επιτεύχθηκε με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και μετά στην πλάτη του τερματοφύλακα της, πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Η Ναούτικο έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Σπορτ στο μεγάλο ντέρμπι του Ρεσίφε, παρόλο που άνοιξε το σκορ και προηγήθηκε. Και αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, με μία εξ αυτών να είναι στο γήπεδό της, εκεί που έχει κερδίσει τους τρεις από τους πέντε τελευταίους αγώνες της.

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, αλλά βρίσκεται αρκετά πίσω από τις θέσεις παραμονής, ούσα στο -9 από αυτές, με τις αγωνιστικές που απομένουν για ολοκλήρωση της σεζόν ολοένα και να λιγοστεύουν, με αποτέλεσμα να ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες παραμονής της.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μακροχρόνια απόντες Λέο Πάσος (ΕΠ), Ερέντα (ΑΜ), Μπράιαν (ΑΜ), Μπρούνο Φερέιρα (ΤΕ), Νασιμέντο (ΜΕ), χτύπησε και ο αμυντικός Μαουρίσιο, τραυματίστηκε και ο επιθετικός Τζεουβάνιο που θα λείψει, αλλά μετά από καιρό επιστρέφει ο μέσος Τζαβάν, ενώ γυρίζει και από τιμωρία ο αμυντικός Αρθουρ Ενρίκε.

Ναούτικο Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 12/15 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΟΜΠΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς:  Η Τομπένσε κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, ανοίγοντας το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Μαρκόντες και αφού γλίτωσε από την ισοφάριση σε μία – δύο περιπτώσεις, «σφράγισε» τη νίκη της με τέρμα του Ζιν Λούκας στο 85ο λεπτό.

Η Τομπένσε επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Νοβοριζοντίνο, κερδίζοντας ξανά έπειτα από τέσσερις αγώνες στους οποίους είχε γνωρίσει τρεις ήττες. Μακριά από το γήπεδό της έχει κερδίσει μόνο την Νοβοριζοντίνο, με εφτά ήττες στα 10 τελευταία παιχνίδια της εκτός, έξι σερί στα πιο πρόσφατα.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση συγκεκριμένα, αλλά έχει αποκτήσει πλέον μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +8 από αυτήν.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία αμυντικού Λουάν, χτύπησε και ο αμυντικός Ρότζερ Καρβάλιο που θα λείψει, ενώ τραυματίστηκε και ο αμυντικός Ζόσεφ που θα απουσιάσει επίσης.

Τομπένσε Στατιστικά

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 16/23 under 2,5 εντός έδρας το 2022, 12/16 στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 16/23 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2022, 11/16 στο εθνικό πρωτάθλημα.