*31η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαμπάιο Κορέα – Ναούτικο 2-0

*Η Ναούτικο είναι αήττητη εντός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, έχοντας εφτά νίκες σε οκτώ παιχνίδια που την έχει υποδεχθεί.

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ναούτικο έχασε 4-1 εκτός έδρας από την Βάσκο Ντα Γκάμα, δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου από πέναλτι του Ρανιέλ στο 34’ και τον Εγκουινάλντο στο 39’. Ο Αντρέι Σάντος στο 47’ πέτυχε το 3-0, στη συνέχεια είχε δοκάρι, πριν μειώσει με τέρμα του Εβερτον Μπρίτο στο 72’, με τον Φιγκεϊρέδο να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 88’.

Η Ναούτικο δεν κατάφερε να πάρει κάτι στη δυνατή έδρα της Βάσκο Ντα Γκάμα, χάνοντας με 4-1, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες που είχε πετύχει στο γήπεδό της, εκεί που έχει τέσσερις συνολικά στους εφτά πιο πρόσφατους αγώνες της!

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, αλλά βρίσκεται αρκετά πίσω από τις θέσεις παραμονής, ούσα στο -8 από αυτές.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μακροχρόνια απόντες Λέο Πάσος (ΕΠ), Ερέντα (ΑΜ), Μπράιαν (ΑΜ), Μπρούνο Φερέιρα (ΤΕ), Νασιμέντο (ΜΕ), Ντζαβάν (ΜΕ), χτύπησε και ο αμυντικός Μαουρίσιο, ενώ τραυματίστηκε και ο επιθετικός Τζεουβάνιο που θα λείψει επίσης.

Ναούτικο Στατιστικά

*Εχει 4/5 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 11/14 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Κρισιούμα, σε έναν αγώνα που είχε δοκάρι, προηγήθηκε με τον Ιγκορ Κατανάου στο 37’, έχασε ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο τέρμα, μάλιστα έβαλε ένα το οποίο ακυρώθηκε, και τελικά ισοφαρίστηκε από τον Τιάγκο Αλεγκοάνο στο 83ο λεπτό.

Η Σαμπάιο Κορέα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί πλήρως την έδρα της αυτή την φορά, φέρνοντας 1-1 απέναντι στην Κρισιούμα. Μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και 21 αγώνες, έχοντας 12 ήττες σε αυτό το διάστημα, ενώ στο εθνικό πρωτάθλημα δεν έχει νίκη εκτός σε 15 παιχνίδια, με 10 ήττες, η μοναδική ομάδα που δεν τα έχει καταφέρει στον θεσμό.

Είναι πλέον στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του, αλλά αρκετά μακριά τόσο από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +7 από αυτήν τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αλλά και από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, από τις οποίες απέχει εννιά βαθμούς.

Μοναδικός απών, λόγω τιμωρίας, ο δεξιός μπακ Ματεουσίνιο.