*5η αγωνιστική

*Η Ναούτικο είναι αήττητη εντός έδρας από την Γκουαρανί, έχοντας πέντε νίκες και μία ισοπαλία σε έξι αγώνες στο παρελθόν.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Ναούτικο κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ρετρό, με πέναλτι του Πέντρο Βίτορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, γλιτώνοντας από την ισοφάριση σε δύο – τρεις περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Ναούτικο κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Ρετρό στον επαναληπτικό τελικό του πολιτειακού της πρωταθλήματος, αν και ο κόσμος που είχε στις εξέδρες ήταν πολλαπλάσιος των τυπικά γηπεδούχων! Με αυτό το σκορ είχε χάσει στον πρώτο τελικό, επομένως ο τίτλος κρίθηκε στα πέναλτι, τον οποίο και κατέκτησε, επικρατώντας με 4-2 στην σχετική διαδικασία.

Επομένως έκλεισε πετυχημένα το πρώτο μισό της σεζόν, μένει το υπόλοιπο να στεφθεί με επιτυχία, δηλαδή να πάρει την άνοδο. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, με τις δύο άλλες να έρχονται στο εθνικό πρωτάθλημα, έπειτα από δύο ήττες που είχε γνωρίσει στις πρώτες αγωνιστικές. Και αν κερδίσει απόψε, τότε θα βρεθεί εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο.

Από τα προηγούμενα παιχνίδια έλειψαν και μάλλον θα απουσιάσουν και σήμερα λόγω τραυματισμού οι αμυντικοί Γουέλινγκτον, Ζοάο Πάουλο.

Ναούτικο Στατιστικά

*Εχει 10/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/13 N/G εντός έδρας

*Εχει τέσσερα σερί under 2,5 εντός έδρας, 2/2 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κρισιούμα, αν και στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκε έντονη πίεση και μάλιστα γλίτωσε και μία φορά από το δοκάρι της. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως κέρδισε πέναλτι που δόθηκε μετά από χρήση του VAR στο 72’, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ντιόγκο Ματέους, όχι άμεσα, στην επαναφορά αφού το απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Η Γκουαρανί μπορεί να κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Κρισιούμα, αλλά το πέτυχε με σημαντική δόση τύχης. Και αυτή όχι απλά ήταν η πρώτη της νίκη φέτος στο εθνικό πρωτάθλημα, αλλά ήταν και η πρώτη γενικώς, έπειτα από έξι αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις ισοπαλίες.

Μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες ήττες, 2/2 εκτός στο εθνικό πρωτάθλημα, τρεις συνολικά στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και γενικώς έχει έξι ήττες σε 10 αγώνες που έχει δώσει μακριά από την έδρα της, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Εξακολουθούν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών ο δεξιός μπακ Λούντκε και ο κεντρικός αμυντικός Λεάντρο Καστάν, χτύπησε και ο μέσος Τζιοβάνι Αουγκούστο που θα λείψει ξανά, ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο πλάγιος μπακ Ματέους Περέιρα.