*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Αβαϊ – Ναούτικο 2-1

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ναούτικο κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Σαμπάιο Κορέα, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες στους τέσσερις πιο πρόσφατους αγώνες που είναι αήττητη.

Αλλά μάλλον άργησε να πάρει μπρος και να ξυπνήσει, αφού το «τρένο» της ανόδου έχει χαθεί οριστικά και μένει απλά να φανεί σε ποια θέση θα τερματίσει τη σεζόν και αν θα είναι στο πρώτο ή στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα. Πάντως ο προπονητής της είπε πώς ορισμένοι βασικοί παίκτες θα φύγουν με άδεια μετά το σημερινό παιχνίδι, για να μην επηρεάσει τη μάχη της ανόδου η ομάδα του.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Κιέζα (ΕΠ), Μπράιαν (ΑΜ), Μπρένο Λοράν (ΑΜ), Ιάγκο Ντίας (ΕΠ), Αλεξ Αλβες (ΤΕ) με τους δύο πρώτους να χάνουν το υπόλοιπο της σεζόν και χτύπησαν και θα απουσιάσουν και σήμερα οι Κάιο Ντάντας (ΕΠ), Ερέντα (ΑΜ), ενώ τιμωρημένος είναι ο αριστερός μπακ Ζούνιορ Ταβάρες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ναούτικο κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Σαμπάιο Κορέα πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Καμουτάνγκα (69’), Αλβάρο (73’). Αλλά ακόμη και έτσι αγχώθηκε, αφού η αντίπαλος της μείωσε με τον Γκάμπριελ Πόπο στο 87’, ενώ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων γλίτωσε το «έμφραγμα», αφού ακυρώθηκε γκολ της αντιπάλου της ως οφσάιντ!

Ναούτικο Στατιστικά

*Εχει 9/10 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην bet365)

*Εχει οκτώ σερί G/G εντός έδρας, τα έξι πιο πρόσφατα μαζί με over 2,5.

*Εχει 13/18 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αβαϊ έχασε με το «βαρύ» 4-0 εκτός έδρας από την Γκουαρανί, σε αγώνα έξι βαθμών, έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες, έχοντας μείνει σε μία μόνο νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος. Και αυτή ήταν επί της ουραγού Μπραζίλ Ντε Πελότας, έχοντας τρεις ήττες στα άλλα τέσσερα πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα!

Δείχνει να καταρρέει την πιο κρίσιμη αγωνιστική περίοδο, αλλά το πρόγραμμα και τα άλλα αποτελέσματα την βοηθούν να κρατάει ακόμη την τύχη στα χέρια της, αφού αν πετύχει δύο νίκες στις εναπομείνασες αγωνιστικές θα πάρει την άνοδο!

Χτύπησε ο δεξιός μπακ Ντιέγκο Ρενάν που απουσιάζει, όπως και ο μέσος Ζάντσον που δεν ταξίδεψε για προσωπικούς λόγους με την αποστολή της ομάδας.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αβαϊ ήταν πολύ κακή αμυντικά, επιθετικά προσπάθησε κάτι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά αφού είχε κριθεί ουσιαστικά το παιχνίδι, χάνοντας με 4-0 εκτός έδρας από την Γκουαρανί. Τα δύο πρώτα γκολ ήρθαν στο πρώτο ημίχρονο από τους Ζούλιο Σέζαρ (24’), Μπρούνο Σάβιο (32’), ενώ τα άλλα δύο στο δεύτερο, από τον Λουκάο ντο Μπρικ (56’, 73’).

Αβαϊ Στατιστικά

*Εχει 4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 12/18 N/G εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 6/7 over 2,5 στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στο εθνικό πρωτάθλημα.