*Αήττητη είναι η Τουλούζ στις έξι πρόσφατες επισκέψεις της στο “Μαρσέλ Πικό” (3-3-0).

Νανσί – Τουλούζ στο Pamestoixima.gr

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΑΝΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε δεύτερη διαδοχική έξοδο δεν πήρε τίποτα η Νανσί, γνωρίζοντας την ήττα με το καθαρό 2-0 από την Κλερμόν. Ανύπαρκτη επιθετικά, τελείωσε το πρώτο μέρος χωρίς φάση, δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, δεν έβγαλε αντίδραση ούτε στο δεύτερο μέρος και η ήττα ήρθε απόλυτα δίκαια.

Τρίτη διαδοχική ήττα για τη Νανσί, είχαν προηγηθεί αυτές από τις Καέν (2-1) και Γκρενόμπλ (1-0), υποχώρησε στη 15η θέση με 11 πόντους, έχοντας παιχνίδι λιγότερο από τις περισσότερες ομάδες της λίγκας. Νίκησε στα δύο πρόσφατα παιχνίδια στην έδρα της, αμφότερα με σκορ 2-1. Δεύτερο παιχνίδι τιμωρημένος ο Μποντό (Μέσος, 1, 0), συμπλήρωσε κάρτες ο Σισοκό (Επιθετικός, 11, 0), παραμένουν τραυματίες οι Σις (Αμυντικός, 6, 0), Μπασί (Μέσος, 9, 2). Επιστρέφει ο Καραμοκό (Αμυντικός, 10, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Κλερμόν. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 30’, δέχθηκε το 2-0 στο 69’.

ΝΑΝΣΙ Στατιστικά

*G/G τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima.gr).

*2-3 γκολ τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΤΟΥΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είχε ανάγκη τη νίκη και την πέτυχε το περασμένο Σάββατο η Τουλούζ κερδίζοντας 2-1 τη Νιόρ εντός έδρας. Ματς με καλό ρυθμό και δύο γκολ πριν το δεκάλεπτο, έπειτα αμφότερες οι ομάδες έπαιξαν πιο συντηρητικά, με την Τουλούζ να εμφανίζεται καλύτερη και πιο αποφασισμένη στο δεύτερο μέρος παίρνοντας τη νίκη.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Τουλούζ, είχαν προηγηθεί το εντός έδρας 5-4 από τη Βαλενσιέν και το εκτός έδρας 1-1 με τη Σαμπλί, ανέβηκε στην 7η θέση και στους 19 πόντους, στο -1 απ’ πλέι οφ και στο -3 απ’ την απευθείας άνοδο. Είναι αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της (2-2-0), στις δύο εξ αυτών κράτησε το μηδέν στην άμυνα. Τιμωρημένοι οι Αμιάν (Αμυντικός, 12, 1), Φαν ντεν Μπόομεν (Μέσος, 11, 2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Νιόρ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 7’, ισοφάρισε με τον Φαν ντεν Μπόομεν στο 9’, ανέτρεψε το σκορ με τον Χίλεϊ στο 79’.