*Πρώτος γύρος του Κυπέλλου Ολλανδίας. Μονός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητο οκτώ αγώνων μετράει η Ναϊμέγκεν απέναντι στην Ρόντα (7-1-0).

ΝΑΪΜΕΓΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την ανεβασμένη Άλμερε Σίτι εντός έδρας πριν από δύο αγωνιστικές. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 35′, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 66′ αλλά λίγα λεπτά έμεινε με δέκα παίκτες (74′) και έτσι της κόπηκε απότομα η φόρα, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να φτάσει στην ολική ανατροπή.

Βρέθηκε κοντά σε ένα τεράστιο διπλό, αφού πραγματοποίησε την καλύτερή της εμφάνιση στην έδρα της Άλκμααρ την περασμένη αγωνιστική. Ωστόσο, με το σκορ στο 1-2 υπέρ της και με το ματς να θέλει λίγα λεπτά για να ολοκληρωθεί, ο επιθετικός Ντοστ κατέρρευσε στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου λόγω σπασμών και μεταφέρθηκε άμεσα στο νοσοκομείο. Ο παίκτης είναι καλά στην υγεία του αλλά προφανώς και δεν υπολογίζεται για το επόμενο διάστημα.

Θα ταξιδέψει ξανά στην έδρα της Άλκμααρ για να ολοκληρωθεί ο αγώνας και να παίξουν οι δύο ομάδες τα τέσσερα λεπτά που είχαν απομείνει. Παραμένει στους εννιά βαθμούς έχοντας ματς λιγότερο, αλλά δεδομένου ότι πολύ δύσκολα να δεχτεί δύο γκολ στο ματς που χρωστάει, την περιμένουμε ψηλότερα. Εκτός ο Ντοστ, τραυματίστηκαν και θα λείψουν ο στόπερ Σάντλερ και ο επιθετικός Ογκάγκουα. Παραμένει στα πιτς ο μπακ Περέιρα, ενώ άρρωστος είναι ο επιθετικός Χάνσεν.

Ναϊμέγκεν Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 2-1 του Άγιαξ Β εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος και επέστρεψε άμεσα στις νίκες. Άνοιξε το σκορ στο 14′, ισοφαρίστηκε στο 39′, αλλά με την πίεση που άσκησε στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να βρει δεύτερο γκολ και να πάρει εν τέλει την νίκη (64′).

Η Ρόντα παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας παρότι πριν από το παιχνίδι με τον Άγιαξ Β, έτρεχε σερί δύο αγώνων χωρίς νίκη (0-1-1). Σε κάθε περίπτωση, έχει πραγματοποιήσει άριστο ξεκίνημα ενώ το γεγονός πως έχει κατακτήσει την πρώτη περίοδο και έχει σίγουρη συμμετοχή στα πλέι οφ ανόδου, έχει επιφέρει μια φυσιολογική χαλάρωση. Από τις άτυχες ομάδες της κλήρωσης, αφού ήθελε να προχωρήσει στον θεσμό του κυπέλλου και πρέπει από τον πρώτο γύρο να πετύχει μια μικρή υπέρβαση.

Τραυματίες παραμένουν οι μέσοι Μπίλεφελντ και Κονγκολό, αμφίβολος δίνεται ο βασικός εξτρέμ Φαν ντερ Χέιντε.