23η αγωνιστική

*Η Τόσου παρέμεινε αήττητη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια κόντρα στη Ναγκόγια, μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης. Παράλληλα, επικράτησε στα τρία τελευταία στην έδρα της Ναγκόγια.

*Με N/G & Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα.

*Στον πρώτο γύρο: Τόσου – Ναγκόγια 3-2

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ναγκόγια, μετά και από εκείνες επί των Σεντάι (1-3 εκτός), Γκάμπα Οσάκα (3-2 εντός) και Κασίμα (4-2 εντός). Την Τετάρτη, η ομάδα του Γιαχίρο Καζάμα φιλοξενήθηκε από την Γιοκοχάμα Μαρίνος, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής της ομάδας του ήταν ο Ζο, ο οποίος είχε ανοίξει το σκορ στο τέταρτο μόλις λεπτό, ενώ ήταν και αυτός που της χάρισε τη νίκη στις καθυστερήσεις. Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Έφτασε έτσι τους 22 βαθμούς και “έπιασε” την Τόσου στην 15η θέση, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο. Επιπλέον, με 39 γκολ παθητικό, διαθέτει τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο τελευταία από αυτά. Εκτός είναι και πάλι ο τραυματίας Ουίλιαν Ρότσα (ΑΜ 8/3), ενώ ο Ζο (ΕΠ 24/14) συμπλήρωσε κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Γιοκοχάμα Μαρίνος για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G & Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Ναγκόγια – Τόσου παίζει στον Stoiximan

ΤΟΣΟΥ

Από ένα αήττητο σερί τριών αγωνιστικών προέρχεται η Τόσου, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Μάσιμο Φικαντέντι έπαιξε εκτός έδρας με την Καβασάκι, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που κρατάει ανέπαφη την εστία της, έχοντας μόλις ένα γκολ στα πέντε πιο πρόσφατα.

Έφτασε έτσι τους 22 βαθμούς και είναι στην 15η θέση μαζί με τη σημερινή αντίπαλο της, έχοντας και ματς περισσότερο. Παράλληλα, με 17 γκολ στο ενεργητικό, διαθέτει τη χειρότερη επίθεση στην κατηγορία. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες μακριά από την έδρα της, έχοντας σκοράρει μια φορά στις εφτά τελευταίες της. Τραυματίες είναι οι Τάκου Ακαχόσι (ΤΕ 0/0) και Τσο Ντονγκ (ΕΠ 14/2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Καβασάκι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εννέα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.