18η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από το Πανεπιστήμιο Ποδοσφαίρου Ιαπωνίας, για το κύπελλο. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 51ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των τριών αγώνων πρωταθλήματος για τη Ναγκόγια, στο οποίο και είχε δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα φιλοξενήθηκε από την Καβασάκι, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς και αφού έχασε δυο καλές στιγμές να ισοφαρίσει, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα. Προσπάθησε να αντιδράσει στην πορεία, μείωσε απλά στα τελευταία λεπτά για το τελικό αποτέλεσμα.

Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση και σε ισοβαθμία με την Τόκιο, κόντρα στην οποία υστερεί ωστόσο. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες. Έκτοτε, πήρε την πρόκριση στο Λιγκ Καπ επί της Κασίβα (1-1 εκτός, 1-0 εντός), ενώ μεσοβδόμαδα υπέστη απρόσμενη ήττα 0-1 από το Πανεπιστήμιο Ποδοσφαίρου Ιαπωνίας και αποκλείστηκε από το κύπελλο.

Ναγκόγια Στατιστικά

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί του Πανεπιστημίου Κονάν, για το κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Γιαμάντα στο 37ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 50′, στην πορεία βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα με τον Λουκιάν (80′, 90’+6).

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Σονάν Μπελμάρε, μετά και το εκτός 3-2 από τη Τζούμπιλο Ιβάτα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι υποδέχθηκε τη Γκάμπα Οσάκα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Αφού δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις φάσεις που δημιούργησε, βρέθηκε πίσω με 0-2 μετά από ισάριθμα λάθη στην άμυνα της. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει προς το φινάλε.

Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη, πάνω μόνο από τη Σαπόρο. Δεν πανηγύρισε κάποιο διπλό στις οκτώ πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες και είχε τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 3-1 του Πανεπιστημίου Κονάν, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.