*Νοκ-άουτ αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ισπανίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθούν παράταση κι εφόσον χρειαστεί πέναλτι.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Συνθετικός χλοοτάπητας.

ΝΑΒΑΛΚΑΡΝΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Ομάδα της Σεγούντα Β είναι η Αρτίστικο Ναβαλκαρνέρο και η παρουσία της στους “16” του Κυπέλλου Ισπανίας αποτελεί μεγάλο επίτευγμα. Στους προηγούμενους γύρους ξεπέρασε αρχικά το εμπόδιο της Μπανταχόθ (1-0 εντός), συνέχισε παίρνοντας το «σκαλπ» της Λας Πάλμας με γκολ στο φινάλε της συνάντησης (1-0 εντός), ενώ η πολύ μεγάλη έκπληξη έγινε στον προηγούμενο γύρο με το εντός έδρας 3-1 επί της Έιμπαρ, ομάδα της Πριμέρα!

Η Ναβαλκαρνέρο συμμετέχει στον 5ο όμιλο της γ’ τη τάξει κατηγορίας, εκεί μετά το πέρασμα 10 αγωνιστικών μετράει απολογισμό 3-5-2 και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Άπαντες περιμένουν πως και πως το σημερινό παιχνίδι, θέλουν να γράψουν ακόμη μια χρυσή σελίδα στην ιστορία τους, αν και ήδη έχουν ξεπεράσει τους εαυτούς τους.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στη Λας Ρόθας για το πρωτάθλημα. Έχανε 2-0 στο ημίχρονο, δέχτηκε το τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις, μείωσε λίγο πριν το φινάλε.

ΝΑΒΑΛΚΑΡΝΕΡΟ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 7/13 πρόσφατα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΡΑΝΑΔΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Κατώτερη των περιστάσεων στο εκτός έδρας ματς με την Οσασούνα την περασμένη Κυριακή, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Οι Βάσκοι έβγαλαν περισσότερο πάθος στο χορτάρι, πίεσαν και προκάλεσαν λάθη στην άμυνα της Γρανάδα, βρήκαν δύο γκολ μέχρι το ημίχρονο και έβαλαν τις βάσεις για την επικράτησή τους. Έδειξε σημεία ζωής η Γρανάδα στο δεύτερο μέρος, όμως δεν κατάφερε τίποτα περισσότερο απ’ το γκολ του Σουάρες στο 50’, η Οσασούνα διαχειρίστηκε επιτυχώς την κατάσταση και «κλείδωσε» τη νίκη με το τρίτο γκολ.

Επιστροφή στις ήττες έπειτα από δύο αγωνιστικές για τη Γρανάδα, ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 2-2 με τη Βιγιαρεάλ και την εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Οσασούνα, είχαν προηγηθεί δύο ήττες από τις Έιμπαρ (2-0) και Μπαρτσελόνα (0-4), παρέμεινε στην 7η θέση με 28 πόντους, στο -3 από την εξάδα και στο +10 από τις επικίνδυνες θέσεις, η πορεία της είναι ικανοποιητική για ακόμη μια χρονιά. Επιστρέφουν οι μέσοι Ετέκι και Ερέρα, θα είναι βασικοί. «Το ματς είναι τρομακτικά απαιτητικό», είπε ο κόουτς Μαρτίνεθ για τη σημερινή αποστολή, θέλοντας να ενεργοποιήσει τους παίκτες του. Δεν υπάρχουν νέες απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στην Οσασούνα. Με δύο γκολ του Μπούντιμιρ το 2-0 μέχρι το ημίχρονο, μείωσε στο 50’ η Γρανάδα με τον Σουάρες. Στο 86’ το 3-1 απ’ τον Μονκαγιόλα, στο 88’ η Οσασούνα έμεινε με δέκα παίκτες.