*8η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΜΠΡΟΥΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρούσκε έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Λοντρίνα, δεχόμενη το πρώτο γκολ από τον Ντόουγκλας Κουτίνιο στο 32’, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με πέναλτι του Ντιέγκο Ζαρντέλ στο 68’ και ενώ είχε χάσει πέναλτι στην εκπνοή του ημιχρόνου. Και τελικά έχασε με τέρμα που δέχθηκε από τον Καπρίνι στο 74ο λεπτό.

Η Μπρούσκε ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Λοντρίνα, σε έναν αγώνα που πάλεψε για να αποφύγει την ήττα, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει στο τέλος. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες, αλλά επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που είναι πάρα πολύ δυνατή. Γενικώς έχει να χάσει εκεί από τις 25 Οκτωβρίου, είναι αήττητη μέσα στο 2022, με εφτά νίκες στους 12 αγώνες της εκεί. Και ειδικά στο εθνικό πρωτάθλημα, δεν έχει δεχθεί καν γκολ.

Και μετά τα αποτελέσματα των άλλων ομάδων σε αυτή την αγωνιστική, που έχουν παίξει ήδη, έχει βρεθεί εντός ζώνης υποβιβασμού. Βέβαια αν κερδίσει μπορεί να ανέβει μέχρι και 10 θέσεις στο βαθμολογικό πίνακα και να βρεθεί στο πρώτο μισό του, ίσως και σε απόσταση βολής από τις θέσεις ανόδου!

Πάντως πριν γίνουν γνωστά τα άλλα αποτελέσματα, είχε φροντίσει και αυτή να προχωρήσει σε αλλαγή προπονητή, με τον Γουαγκίνιο Ντίας να αποχωρεί και τον Λουάν Κάρλος να αναλαμβάνει και να κάνει απόψε το ντεμπούτο του στον πάγκο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Ιανσόν, Σάντρο, Εβερτον Αλεμάο, οι μέσοι Αλβάρο, Γκάμπριελ Ταλάρι και οι επιθετικοί Φερναντίνιο, Zουλιάνο, Λούκας Σίλβα.

Μπρούσκε Στατιστικά

*Εχει 10/12 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 9/12 under 2,5 μαζί με N/G εντός έδρας το 2022, έξι σερί στα πιο πρόσφατα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΟΜΠΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τομπένσε έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γκουαρανί, αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο πρώτο λεπτό από τέρμα του Μάντισον, ισοφαρίζοντας σχετικά νωρίς, με πέναλτι του Κέκε στο 33’, χωρίς να καταφέρει από εκεί και πέρα να πάρει τη νίκη.

Δεν κατάφερε να κερδίσει η Τομπένσε στο ντεμπούτο του Πιβέτι στον πάγκο της, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, δείχνοντας σταθερή στις συνήθειες της, παρά την αλλαγή τεχνικής ηγεσίας! Αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Γκουαρανί, φέρνοντας έβδομη ισοπαλία στους 11 τελευταίους αγώνες που δεν έχει νίκη, με όλες να είναι με το ίδιο σκορ!

Είναι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, στο -2 για την ακρίβεια, αν και επειδή έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, έξι σε εφτά αγώνες, η μοναδική ομάδα της κατηγορίας χωρίς νίκη ακόμη σε αυτό, σε ένα πρωτάθλημα που οι περισσότερες νίκες είναι το πρώτο κριτήριο στην ισοβαθμία, αυτή η διαφορά είναι ουσιαστικά τρεις βαθμοί και όχι δύο!

Τραυματίστηκε ο πρώτος της σκόρερ ως τώρα, και βασικότατος επιθετικός, ο 40χρονος Σιέλ, που θα απουσιάσει και από την σημερινή αναμέτρηση.