*10η αγωνιστική

*Το παιχνίδι διεξάγεται σε μία πόλη που απέχει 35 χιλιόμετρα από το Μπρούσκε.

*Τρεις σερί νίκες η Σεαρά στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΡΟΥΣΚΕ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρούσκε έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Αμαζόνας, δεχόμενη γκολ από τον Ζο στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Σάσα στο 52’, πριν ισοφαρίσει με τον Γουέλισον στο 63’.

Η Μπρούσκε συνεχίζει να ψάχνει μία νίκη, κάτι που πέτυχε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, στο γήπεδο που παίζει και σήμερα, χωρίς να έχει καταφέρει κάτι ανάλογο από τότε και έπειτα!

Μάλιστα σε 10 αγώνες από τότε, έχει επτά ήττες και μόλις τρεις ισοπαλίες, με τελευταίο της αποτέλεσμα την ήττα με 2-1 εκτός έδρας από την νεοφώτιστη Αμαζόνας, με γκολ στο τέλος!

Αξίζει να σημειωθεί πώς από την πρώτη αγωνιστική, όταν και κέρδισε στην έδρα της, ή πιο σωστά στο γήπεδο που χρησιμοποιεί ως έδρα, δεν έχει σκοράρει στα επόμενα τέσσερα παιχνίδια που έχει παίξει σε αυτό, με τρία να είναι στο εθνικό πρωτάθλημα και ένα για το κύπελλο της χώρας.

Άλλαξε και προπονητή σχετικά πρόσφατα. με τον Λουιζίνιο Βιεϊρά να ψάχνει και αυτός την πρώτη νίκη στον πάγκο της.

Διανύει το χειρότερο ξεκίνημα της σε εθνικό πρωτάθλημα τα 10 τελευταία χρόνια και αν συνεχίσει έτσι, πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό. Αυτή τη στιγμή είναι στην τελευταία τετράδα, στην προτελευταία θέση. αλλά σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής.

Μπρούσκε Στατιστικά

*11/14 under 2,5 εντός έδρας

*5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σεαρά έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Βίλα Νόβα, παρόλο που ισοφάρισε δύο φορές, με γκολ του Άλεσον στο 90ο λεπτό. Νωρίτερα είχε βρεθεί να χάνει από τέρματα του Ζουάν Κρίστιαν στο 7’ και του Ζοάο Βίτορ στο 57’, αλλά ισοφάρισε με πέναλτι του Ράι Ράμος στο 43’ και με τον Έρικ Πούλγκα στο 75’.

Η Σεαρά ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Βίλα Νόβα, αν και πάλεψε αρκετά για να αποφύγει αυτό το αποτέλεσμα, αφού το γκολ το καθοριστικό το δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό!

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα στο εθνικό πρωτάθλημα, έπειτα από έξι σερί αγώνες σε αυτό όπου ήταν αήττητη, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα. Μάλιστα είναι και η πρώτη της ήττα εκτός έπειτα από μία ισοπαλία και μία νίκη.

Είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός πρώτης τετράδας, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής.