*3η αγωνιστική

ΜΠΡΟΜΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ολτρινχαμ, χωρίς να εκμεταλλευτεί το γεγονός πώς απέναντι της για περίπου 35 λεπτά είχε ως τερματοφύλακα έναν επιθετικό!

H Μπρόμλεϊ έμεινε στο 0-0 εντός έδρας κόντρα στην Ολτρινχαμ, ένα αποτέλεσμα που μόνο θετικό δεν μπορεί να χαρακτηριστεί. Δεν είναι μόνο πώς η ίδια έχει στόχο ανόδου, εν αντιθέσει με την αντίπαλο της, αλλά έπαιξε και για 35 λεπτά απέναντι σε έναν γκολκίπερ που παίζει κανονικά ως επιθετικός, χωρίς να καταφέρει ούτε καν να τον προβληματίσει σε κάποιο σημείο!

Δεν έχει αρχίσει καθόλου καλά τη φετινή αγωνιστική περίοδο, αφού όχι μόνο ψάχνει ακόμη την πρώτη της νίκη, έχοντας χάσει στην πρεμιέρα, ο τρόπος που δεν κέρδισε αυτά τα παιχνίδια, έχοντας προηγηθεί και την πρώτη αγωνιστική, δείχνει πώς δεν είναι στην καλύτερη της αγωνιστική κατάσταση.

Μπρόμλεϊ Στατιστικά

*Εχει 2/4 G/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

*Εχει 2/4 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Χάλιφαξ, με γκολ του ΜακΓκάβιν στο 45ο λεπτό, αλλά με καλύτερο παίκτη τον τερματοφύλακα της, που σταμάτησε πολλές φορές τους αντιπάλους του.

Η Τορκί ήταν πολύ τυχερή, αλλά αυτό που μετράει είναι πώς κέρδισε, και μάλιστα στην έδρα που πέρυσι ήταν η πιο δυνατή στην κατηγορία, επικρατώντας με 0-1 της Χάλιφαξ. Βέβαια κορυφαίος παίκτης της ήταν ο τερματοφύλακας, αλλά και αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι. Πόσο μάλλον για μία νέα ομάδα, με πολλά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα σε σχέση με πέρυσι, που θέλει χρόνο να «δεθεί».

Το θετικό για τον τεχνικό της, Γκάρι Τζόνσον, είναι πώς δείχνει να το πετυχαίνει παίρνοντας και καλά αποτελέσματα. Είναι αήττητη έπειτα από δύο αγωνιστικές, χωρίς να έχει δεχθεί γκολ, έχοντας αντιμετωπίσει μάλιστα ομάδες από τις θεωρούμενες δυνατές του πρωταθλήματος.

Απουσιάζουν από τον σημερινό αγώνα λόγω τραυματισμών ο αμυντικός Μάρτιν και ο μέσος Ντόνελαν, χτύπησε και ο επιθετικός Αντριους, ενώ στον τελευταίο αγώνα τραυματίστηκε και ο μέσος Ισεγκουάν.