*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Μπρόμλεϊ 1-1

ΜΠΡΟΜΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τόνμπριτζ Εϊντζελς, αν και προηγήθηκε στο 81’ με τον Φράνσις, δεχόμενη την ισοφάριση στο 88’ και ενώ έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 73ο λεπτό.

Η Μπρόμλεϊ ζορίστηκε αρκετά απέναντι στην Τόνμπριτζ Εϊντζελς, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, έφερε 1-1 εκτός έδρας στην κανονική διάρκεια του αγώνα, αλλά τελικά προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών, κερδίζοντας στα πέναλτι με 2-3. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί 90λεπτο που δεν κερδίζει, ενώ στην έδρα της φέτος έχει χάσει μόνο δύο φορές, με 10 νίκες σε 14 αγώνες.

Είναι ακόμη εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η θέση για την ακρίβεια, αλλά πλέον βρίσκεται στο -5 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλο και έχει μειωθεί στο +4 η απόσταση της από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς.

Εδώ και καιρό χτύπησε ο τερματοφύλακας της, Τσαρλς – Κουκ, που απουσιάζει, με τη συμμετοχή του αμφίβολη και πάλι, όπως και του μέσου Τρότερ που τραυματίστηκε πιο πρόσφατα  και έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια και πιο πρόσφατα χτύπησε και ο μέσος Φόρστερ που είναι αμφίβολος για σήμερα.

Μπρόμλεϊ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί under 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/14 over 2,5 εντός έδρας.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Τσέσνατ, χάρη σε τέρμα του Χίπολαϊτ στο 60ο λεπτό, αντέχοντας προς το τέλος όταν έπαιξε στα τελευταία δέκα λεπτά περίπου με παίκτη λιγότερο.

Η Στόκπορτ κέρδισε και την Τσέσνατ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, με 1-0 εντός έδρας, περνώντας στα προημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών. Και αυτή ήταν η 11η νίκη της στα 12 τελευταία παιχνίδια που δεν έχει ήττα, ενώ μακριά από το γήπεδο της έχει τέσσερις σερί νίκες και τις περισσότερες (10) στο πρωτάθλημα εκτός έδρας.

Παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, η οποία εκτός από τον τίτλο εξασφαλίζει και την απευθείας άνοδο, αλλά πλέον είναι ισόβαθμη με την δεύτερη Τσέστερφιλντ, υπερτερώντας κατά τρία γκολ στη διαφορά τερμάτων, έχοντας και την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας. Αλλά μειώθηκε αισθητά η απόσταση της από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο, αν και παραμένει μεγάλη, ούσα στο +9 από αυτήν.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Σάρτσεβιτς, ο οποίος έχασε τους τελευταίους αγώνες και έχει ένα πρόβλημα.